1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kocaman adımlar için başlangıç


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Kocaman adımlar için başlangıç
  Aykut Kocaman'la yeni bir dönem başladığını vurgulayan Aziz Yıldırım, camiaya, “Atılacak adımlar konusunda Sayın Kocaman'a destek olmamız, güç vermemiz gerekiyor” çağrısında bulundu.

  [​IMG]

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, camianın Aykut Kocaman’a sahip çıkacağına ve destek vereceğine dair en küçük bir şüphesinin olmadığını söyledi. Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi’nin temmuz ayı sayısında yayınlanan başyazısında, Kocaman ile yeni bir dönemin başladığını belirterek, şunları yazdı: “Bu dönemi bir futbol sezonu ile sınırlı görmemek ve ileriye doğru atılacak büyük adımlar için önemli bir başlangıç olarak kabul etmek gerekiyor.

  Başarılı bir teknik adam

  Bu anlamda bakıldığında, önümüzdeki sezon diğerlerinden daha farklı olacak. Bu yolda atılacak adımlar konusunda camia olarak Sayın Kocaman’a destek olmamız, çalışmalarını desteklememiz ve ona güç vermemiz gerekiyor. Bu sebeple; taraftarlarımızdan, Sayın Kocaman’a camiamıza yakışır şekilde destek vermelerini rica ediyor, birlik ve bütünlük içinde bulunduğumuz sürece her alanda başarılı olacağımızı vurgulamak istiyorum. Sayın Kocaman; futbolu ve kulübümüzü son derece iyi bilen, başarılı bir teknik adam. Başarılı olacağına yürekten inanıyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. Büyük Fenerbahçe camiasının da içimizden bir değer olan Sayın Kocaman’a sahip çıkacağına, ona hak ettiği saygı ve desteği vereceğine dair en ufak şüphem yok. Onun, sportif direktör olarak yaptığı çalışmaların olumlu sonuçlarını da bu yıl almaya başlayacağız.

  İlk hedefimiz Devler Ligi

  Kocaman’ın liderliğinde ilk hedefimiz, ön eleme maçlarında iyi sonuçlar elde edip, Şampiyonlar Ligi’ne kalmak. Fenerbahçe, her yıl Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden, gruplardan çıkan, yarı finali hatta finali zorlayan bir takım olma hedefini kendine vizyon olarak kabul etmiştir.” Aykut Kocaman’ın, Sportif Direktör sıfatıyla uzunca bir süredir yürüttüğü çalışmalar neticesinde futbol takımına bazı takviyeler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini dile getiren Yıldırım, “İlk olarak Stoch’u kadromuza kattık. 21 yaşındaki genç oyuncunun, uzun yıllar Fenerbahçe forması altında bizlere büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum.

  Tüm branşlara başarı diledi

  Yine Sayın Kocaman’ın tavsiyesiyle Gençlerbirliği’nden İlhan Eker’i ve CSKA Moskova’dan Caner Erkin’i renklerimize bağladık” diye konuştu. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe forması altında mücadele vermeye hazırlanan tüm takımlara ve sporculara yeni sezonun şimdiden hayırlı olmasını temenni etti.

  ‘Kılı kırk yarıyoruz’

  Daum’la yolların ayrılması süreciyle ilgili haklı haksız birçok yorum ve ithamla karşılaştıklarını ifade eden Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, hukukun gerekliliklerini daima eksiksiz olarak yerine getiriyoruz. Kulübümüzü, hukuksal ve maddi anlamda riske sokabilecek adımlar atmamak için kılı kırk yararak, azami özen göstererek hareket ediyoruz. Sayın Daum’un sözleşmesinin feshedilmesi sürecinde de aynı özen ve hassasiyetle hareket ettik. Hukuk kuralları dahilinde çözümler üreterek, sözleşmenin feshi sebebiyle doğabilecek tazminatı, kamuoyunun genelince dillendirilenin çok altında bir rakama indirdik. Kulübümüzün, Sayın Daum’a karşı kurumsal kimliğimize yakışmayacak bir tutum takınması, kendisinin çalışma koşullarının tarafımızca zorlaştırılması gibi bir durum söz konusu değildir. Daum’un yardımcılığını yapan teknik heyetle olan iş ilişkimiz de yine hukuk çerçevesinde değerlendirilmiş ve kendileri ile yapılan fesih anlaşmalarına uygun şekilde, iş akitleri sonlandırılmıştır” dedi.​