kocaeli valiliğinin aldığı karara göre online oynanan metin2 ve (silkroad , karahan,kabal,vb) benzeri oyunların 24.02.2010 tarihli kararıyla yasaklanmıştır.
şu anda tebliğ edilen bütün internet cafelerde oyunlar silinmiştir...

tek bir şey demek geliyor içimden basının gazına çabuk geldiler....."medya kendi aptal kutularının başından kaçan safları internet cafelerden geri toplamaya çalışıyor" ekranlarda polat adamları katlederken şevhet duygularını kabartan adnanın karısı kötü örnek olmuyor ...ne hikmetse online sanal karakterler genç beyinler için zararlı .....yazacak çok şey var ama neyse...

not: başlık yerini en uygun burası olarak seçtim...yeri değilse görevli arkadaş yerine taşısın bir zahmet...

EliteTurk

Aileden
Şaka gibi insanın özgürlüğünü kısıtlamak gibi bişey Online oyunlara yasak geliceğine aklı başında olmıyan bebeleri yasa dışı internet cafelerine almamaları gerekirken yaptıklarına bak rezaletten başka bişey deil,heralde şunu imaa ediyorlar bu küçük yaş kimseleri ne yaparsak yapalım ginede internet cafelerine alıyorlar en azından Online oyunlarla başımızı yakmasınlar bunu demeye getiriyorlar.. daral:

Ps:Kocaeli ye geçmiş olsun herkez evinden girer artık yapıcak bişey yok.
:oldie: :coffee:

EmmaW

kocaeli'nde oturuyorum şuan normalde evden giriyorum hepte malum yaz yaklaşıyor arkadaşlarla internet cafeye gidip online oyunlar oynamayı planlıyorduk ama kısmet değilmiş :)
ama bir yandanda sevindim nedeni Xanthos'un dediği sebep :lol: kocaelililer az başımı yakmadı :lol:

Çin ve Kore gibi gelişmiş ülkelerde

Özellikle Silkroad alanında , devlet : Silkroad Onlineye Ayrı Bütce ayırıyor , ayrı TV kanalı açıyor. bunu bi yerde okudum.

Avasin

jVardin demiş ki:

Özellikle Silkroad alanında , devlet : Silkroad Onlineye Ayrı Bütce ayırıyor , ayrı TV kanalı açıyor. bunu bi yerde okudum.
hacı bizim için hayal tabi bunlar.

TheNeasTa demiş ki:
jVardin demiş ki:

hacı bizim için hayal tabi bunlar.
Tabiki Hayal , Extraloob ' un dediği gibi daha 100 yılımız var. makara:

Xanthos demiş ki:
OHHH!!!
Kocaeli'ndeki ufaklıklardan kurtulduk. Küfür, dolandırıcılık vs biraz azalır :mrgreen:
bu işten ekmek yiyenleri(internet kafeciler) ne kadar zor duruma getiriyorlar sen hala ohh diye biliyosun helal olsun sana...

o ufaklık dediklerin çoğu oyuncudanda daha adamdır bunuda böyle bil!!!

Absence

Keşke burdada yasak olsa benim çok param gittiydi pc yokken küçüktük cahildik bişi de geçmedi elime hani

Hernekadar oynamasamda "yavaşşş" gelsin.Eğer öle bişey olursa belsa plaza kapatılır kuvvete ihtimal.Üstkat full int.cafe ve adamlar online oyunlardan para kırıyor daha çok.Öyle bişey olmaz.Yani adı yasak olur ama kaçak olarak rahat rahat oynar herkes...gibi geliyor. :think:

Net cafelere 18 yaş altının girmesi yasaklansa daha mantıklı olurdu bence.

Absence

Trezeguet demiş ki:
Ödev çıkartmaya gidenler de var 18 yaş sınırı olan bölmeler yapabiliyor adamlar yukarki kat full oyundu diyor mesela oraya küçükleri almayacaksın olucak bitecek denetim harici girerler zaten bişi olmaz :popcorn:

EliteTurk

Aileden
Trezeguet demiş ki:
Dediğin doğruda artık ne bileyim internet cafelerde öldü her 3 evin 1 inde bilgisayar vardır garanti Türkiye şartlarındada olsa ben Pes 2010,FIFA atmak için arkadaşlarla giderim hele şu PC başına oturdukdan sonra arkana doluşan veletler varya bi sinir olurum sorma yoksa anasından doğan girsin cafeye. :P

BaSoryong

Buralıyım
Xanthos demiş ki:
OHHH!!!
Kocaeli'ndeki ufaklıklardan kurtulduk. Küfür, dolandırıcılık vs biraz azalır :mrgreen:
ps: Ergen kişileri bekliyorUZ :D

Zeka yaşta değil baştadır usta.. :oldie:

Neyimi Gördün bugune kadar :santa:

Xanthos demiş ki:
OHHH!!!
:mrgreen: :mrgreen:

bakıyorum bazılarının hoşuna gitmiş....duvar olmayın biraz mantıklı düşünün internet kafe calıştıranların ne hale geldiğini düşünmeyecek kadar anlayışsız olamazsınız....hoşunuza gittiyse zil takıp oynayın yetmedi kınalarda benden diyeceğim geliyor sakın alınmayın ama...

Yukarı Alt