Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Klasik Gitar Aldım !

Üniv yıllarında ufaktan çalmaya çalıştığım gitarım bir ufaklığa gidince bende bugün kendime yeni bir tane aldım sizlerden istediğim bana basit notalar veya kolayca çalabileceğim şarkı notaları veya en güzeli temek gitar dersleri adı aldında bir tutorial istiyorum yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim :muck:

Saygılarımla,
exl2014-logo1.png

Son düzenleme:
Hayırlı Olsun abi .. :mrgreen: Şimdi birde extraloob hakkında şarkı yazalım sen çal siteye koy :mrgreen: Güzel fikirmi ? Yoksa yine Maserati yine salak bir fikir .:mrgreen:

Windy

yarın bende kursa gidiyorum.eve geldiğimde pratik yapmak için böyle birşey olsa süper olur aslında (:

hayırlı olsun okan abi...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
eee dokuman yok mu illa nete ben mi çıkayım :P

Babam müzik öğretmeni, sana yardımcı olabilirim istersen?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
yok be kuzum bende fabrika kızı ile gül döktüm yollarına parçalarını çalıyorumda istediğim nota öğreneyeyim öyle vakitimi alsın daha tatlı olur.

extraloob demiş ki:
yok be kuzum bende fabrika kızı ile gül döktüm yollarına parçalarını çalıyorumda istediğim nota öğreneyeyim öyle vakitimi alsın daha tatlı olur.
ogrenmek ıstedıgın sadece nota (solo) ıcerıklı sarkılar mı yoksa akor falan da mı ? ıstersen tab atarım ama elektorya gıder zannımca :?
ps: kusuruma bakmayın hıc klasık calmadım dırek elektro..

level 1 den baslayip yukaridan asagiya gittikce artan birkac sarki vereyim:

1)greensleeves
2)yesterday (akor versiyonu degil!!!!)
3)für elise (dalga gecmiyorum, sadece bir bölümü)
4)malaguena
5)bach'tan bourree (hani su popüler olani)
6)romance d'amour
7)tristram (diablo 1 town müzigi olan)
8)desperado (el mariachi)
9)asturias

ayrica jean-maurice mourat(muro diye okunuyor) adli üstadin güzel calisma parcalari var, onlari dene.

belgther demiş ki:
level 1 den baslayip yukaridan asagiya gittikce artan birkac sarki vereyim:

1)greensleeves
2)yesterday (akor versiyonu degil!!!!)
3)für elise (dalga gecmiyorum, sadece bir bölümü)
4)malaguena
5)bach'tan bourree (hani su popüler olani)
6)romance d'amour
7)tristram (diablo 1 town müzigi olan)
8)desperado (el mariachi)
9)asturias

ayrica jean-maurice mourat(muro diye okunuyor) adli üstadin güzel calisma parcalari var, onlari dene.
malaguena notalarını vereyım :mrgreen: :mrgreen:
mi-sol-si-mi-sol-si-la-do-si-la-sol-fa,mi*10 fa*10 sol fa mi mi mi mi :mrgreen:

Dr.Hemlock

Tanınıyorum
Ciddiye aldığım bir konu olduğundan yardımcı olmayı isterim.profesyonel bir gitarist olarak sana önerim ne çalmak istediğine karar vermen.Klasik gitar almışsın sanırım klasik gitar çalmak istiyorsun.

Şunları söylemekte yarar görüyorum.Kendi başına gitar öğrenmek ilerisini düşünüyorsan ki bir kaç sene sonra kendi kendine yakınmaktan başka bir işe yaramaz.Bu yüzdende iyi bir eğitimciyle çalışmak 5 yılda kendi başına katedeceğin yolu 1 yılda katetmek demektir.Bu konuda bana güvenebilirsin.Durum bu ki internetten edindiğin kaynaklarla çalışmak zamana yazık etmek olur.

Farklı metodlar var klasik gitara ilişkin.En bilineni sarı kitap olarak bilinen Arenas ve Carulli.Bunun yanında türk üstadların ki biri en son hacettepede diğeri istanbul devlet konservatuvarında hocalığa devam eden Ahmet Kanneci ve Bekir Küçükayın metodlarıda teknik ve tuşe anlamında yeterliliğe kavuşturacak metodlardır.

İstediğin şeyi sunmamış olabilirim ama fikrimi paylaşmak istedim.Bu arada ben de önümüzdeki günlerde Erkan Oğurla perdesiz gitar derslerine başlıyacağım. 8)

PS: Eğer akor basıp şarkı söylemek istiyorsan söylediklerimin tümünü görmezden gelebilirsin.

Yukarı Alt