Cep telefonu şebekeleri çökecek, radyo-TV yayınları kesilecek, herşey devre dışı kalacak, binlerce kişi ölecek...

Bundan 153 yıl önce meydana gelen güneş fırtınasının Kuzey Amerika ve Avrupa'yı 2012 yılının Eylül ayında vuracağı belirtildi.

Uzmanlara göre bu durumda TV, radyo yayınları tamamen kesilecek, elektrik sistemi tamamen devre dışı kalacak, cep telefon şebekeleri çökecek, sular kesilecek, GPS sistemi çalışmayacak.

Tüm bunların onarılması 20 yıl kadar sürecek bir yeniden inşa sürecini doğuracak. Bu süreçte 100 bin Avrupalı ve Amerikalı hayatını kaybedecek.

Bu olay 1859 yılında gece saat 02:00'de gündüz gibi dünyanın aydınlanmasına sebep olmuştu.

O dönemde yaşayan kişiler bu durumu, "O kadar aydınlıktı ki gece sokağa çıkıp gazete okumak bile mümkündü" diye anlatmıştı.

Şimdi aynı şokun yaşanması durumunda elektrik şebekelerine milyonlarca watt'lık yüklenme olacak. Bu da birçok ülkede şebekenin tamamen erimesi anlamına geliyor. Yani bazı ülkelerde elektrik hatlarını tamamen yenilemek gerekecek. Elektrik olmayınca kanalizasyon ve su sistemleri de çökecek. Birkaç gün içinde musluklardan su akmamaya başlayacak. Üretim duracak. Süpermarket rafları tamamen boşalacak. Tam bir kaos yaşanmaya başlanacak. Telefon, GPS sistemleri çalışmayacak. Uzmanlara göre bu fenomenin 2012 yılının eylül ayında yaşanmaması durumunda aynı risk 2023 için de mevcut.

Yıl : 1996 2002 de kıyamet kopacak !
Yıl : 2002 2006 da kıyamet kopacak !
Yıl : 2009 2012 de kıyamet kopacak !

Bu salak saçma haberler kıyamet gününe kadar devam eder..^^

Absence

Respect demiş ki:
Yıl : 1996 2002 de kıyamet kopacak !
Yıl : 2002 2006 da kıyamet kopacak !
Yıl : 2009 2012 de kıyamet kopacak !

Bu salak saçma haberler kıyamet gününe kadar devam eder..^^
En sonunda buldurucaklar desene :D

Omg ben tatile çıkıyorum şunun surasında 3 yılımız kalmış iyi değerlendirmek lazım..^^

Köprüde görüşürüz kaynama yapmayın sırayla lol :D

Al sana mantıklı yorum xP

Yukarı Alt