1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Kişisel süper bilgisayarlarda sona doğru...


 1. CaN_KsK

  CaN_KsK rank8

  Kayıt:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.797
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Mod.
  Şehir:
  Akçay
  Dünyanın ilk kişisel süper bilgisayarı olması beklenen Tesla hakkında yeni gelişmeler burada...  Ortalama bir bilgisayardan yaklaşık 250 kat daha hızlı olan dünyanın ilk kişisel süper bilgisayarı Tesla'dan daha önce bahsetmiştik. NVIDIA'nın bu canavarları hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

  Yaklaşık 7.500 Dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan bilgisayarın, özellikle doktorların beyin ve vücut tarama sonuçlarını çok daha hızlı bir şekilde işlemelerini sağlayacağı açıklandı. Bu sayede doktorlar, sadece birkaç saat içinde hastaların beyninde bir tümör bulunup bulunmadığını açıklayabilecek.

  Bunun yanında bilim adamları, süper bilgisayarların hastalıkların tedavisinde yeni bir çığır açabileceğini öngörüyor. Yani kanser gibi henüz kesin tedavisi bulunamamış hastalıklara karşı süper bilgisayarlar sayesinde daha çetin bir mücadele verilebileceği düşünülüyor.

  Peki süper bilgisayarlar kanser gibi hastalıkları nasıl ortadan kaldırabilir? Süper bilgisayarlar, ilaçların simülasyonunu kısa sürede işleyerek ve sayısı binleri bulan listeyi oluşturarak ilgili hastalık için potansiyel ilaçları çok kısa bir sürede verebilir.

  NVIDIA'da çalışan bilim adamı David Kirk'e göre bu süper bilgisayarlar, bilgiyi işleme süresini neredeyse 1.000 kat arttırabilecek bir donanıma sahip.

  İlk üretici Dell mi olacak?
  Dell'den yapılan bir açıklamaya göre de bu tür süper bilgisayarların çok yakın gelecekte seri üretime geçmesi söz konusu ve böylesi bir durumda tüketicilerin kendi süper bilgisayarlarını edinmeleri hiç de hayal olmayacak. Başka bir deyişle Dell, kişisel süper bilgisayar konusunda hevesli görünen ilk isim olarak ön plana çıkıyor.​
  1ibrkm.jpg
  Dünyanın ilk kişisel süper bilgisayarları geliyor!
  :arrow: Resimlerle: 10 devrimsel bilgisayar
   
 2. carwen

  carwen Bilgiliyim

  Kayıt:
  28 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.629
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Saraçlar
  Süper, kullanmak lazım ama fiyatı dudak uçutlatır. ^^
   
 3. CaN_KsK

  CaN_KsK rank8

  Kayıt:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.797
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Mod.
  Şehir:
  Akçay
  Uçuk olacak tabi :sfff:
   
 4. Romeo.

  Romeo. rank8

  Kayıt:
  13 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.705
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Flower of Life
  Şehir:
  S.Agustin/Madrid
  Hacım 7.5k $ acaba Türkiye'deki fiyatı mıdır ? Eğer öyleyse hemen para hazırlamaya başlıyalım 1.000 kat hızlı bir bilgisayar ile silkroad'u bir düşünsenize 8O :buddha: