1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Kısa mesajla aracın geçmişi cebinde


 1. Xplosive

  Xplosive Bilgiliyim

  Kayıt:
  30 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  2.523
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Turkcell 5664'e mesaj at
  Bir aracın geçmişte yaşadığı ve sigorta sistemine intikal eden hasar durumunu öğrenmek için cep telefonunuzda büyük harflerle HASAR yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra plakayı birleşik şekilde yazarak 5664'e SMS (kısa mesaj) atmanız gerekiyor. Plaka yerine şasi ya da motor numarası da yazılabiliyor.

  Trafik kazasına karışanların, kendi aralarında tuttukları kaza tespit tutanağı sorgusu ve kusur oranlarını öğrenmek için KAZA yazıp boşluk bırakıp plakayı yazarak yine 5664'e kısa mesaj atmaları gerekiyor. Bu işlem plaka yerine TC kimlik no ile de yapılabiliyor.

  Zorunlu trafik ya da kasko poliçeleri hakkındaki şüpheleri gidermek için ise TRAFİK ya da KASKO yazıp plakayı ekleyerek 5664'e kısa mesaj atmak yeterli. Yine motor ya da şasi numarası plaka yerine kullanılabiliyor.

  Uygulama kaza sonrası ortaya çıkan ödemelerle ilgili de bilgiler içeriyor. Kaza işlemleri sonrası MAĞDUR yazıp TC kimlik no'nuzu ilave ederek yine 5664'e kısa mesaj atmanız halinde hasar dosya numaranızı ya da hangi sigorta şirketinden hasarınızın ödemesini alacağınızı öğrenebiliyorsunuz.

  Tüm kısa mesajlar belli bir miktar kontör ya da SMS bedeli ile ücretlendiriliyor.
   
 2. dj_okan

  dj_okan rank8

  Kayıt:
  30 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  21
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  paylaşım için tşkrler.