1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Kış Öncesi Hava Kirliliği Mücadelesini Erken Başlattı


 1. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Kış Öncesi Hava Kirliliği Mücadelesini Erken Başlattı

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Hava Kirliliğine Sebep Olan Yakıtların Kullanımını Önlemek İçin Çalışma Başlattı. Özellikle Kış Aylarında Apartmanlarda Mdf Tozunun Yakılmasının Kirliliği Artırdığının Tespit Edilmesi Belediye Yetkililerini Harekete Geçirdi.


  Konya Büyükşehir Belediyesi, hava kirliliğine sebep olan yakıtların kullanımını önlemek için çalışma başlattı. Özellikle kış aylarında apartmanlarda MDF tozunun yakılmasının kirliliği artırdığının tespit edilmesi belediye yetkililerini harekete geçirdi.

  Hava kirliliğinin en fazla olduğu illerin başında gelen Konya'da Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kış gelmeden denetimlerini artırdı. Belediye yetkilileri, evsel ısınmada ve sanayide kullanılan yakıtların kirliliği en fazla artıran faktörlerin başında geldiğini açıkladı. Belediye, kurallara uymayan kurum, kişi ve apartman yöneticileri hakkında yasal işlem yapacak.
  Şeker Hastalığı Tedavisinde Yardımcı Bitkisel Ürünler

  Daire Başkanlığı yetkilileri, MDF tozunun, hava kirliliğinde partikül madde oranını artırdığına dikkat çekerek şu uyarılarda bulundu: "Şehrimizde 2008-2009 kış sezonunda 84 adet çok katlı binada mobilya sanayi atığı olan MDF tozunun kullanıldığı tespit edilmiştir. Bilindiği üzere, MDF tozu ilimizde yaşanan hava kirliliğinde partikül madde oranının artışına sebebiyet vermektedir. Ayrıca, içeriğinde bulunan tutkal ve benzeri kimyasallar nedeniyle kanserojen özellik taşımaktadır. İlimizde yaşanan partikül madde kirliliğinin önlenmesi amacıyla odun türevi ile biokütle yakıtların satışı ve yakılması yasaklanmıştır."

  2009-2010 kış sezonunda da hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla denetimlerin aralıksız sürdürüldüğü kaydedilen açıklamada, daha temiz bir hava solumak için kurumların denetiminin yanı sıra; halkın duyarlı yaklaşımının da önemli olduğu ifade edildi.