Xperyon

Bilgiliyim
Kayıt
27 Temmuz 2011
Mesajlar
2.547
Beğeniler
0
Şehir
TürkTelekomArena
Dirk Kuyt, MTK karşısında giydiği ‘kırmızı kramponların’ rengiyle ilgili olarak sosyal medyada verilen “Fenerbahçeli kırmızı giymez” tepkilerine cevap verdi

Bir futbol emekçisi Dirk Kuyt... Yaz sıcaklarından bunalan Fenerbahçeliler’in, bir pazar günü gönlüne transfer anlamında su serpti Hollandalı yıldız. Ardından Euro 2012 için ülkesinin milli takım kampına katılan başarılı hücum oyuncusu, Sarı-Lacivertli ilk idmanına Avusturya’da Viyana’nın Bad Erlach kasabasında çıktı. Dünkü çalışma sonrasında ise tecrübeli Hollandalı’nın yanına yaklaştık ve MTK karşısında giydiği ‘kırmızı kramponların’ rengiyle ilgili olarak sosyal medyada verilen “Fenerbahçeli kırmızı giymez” tepkilerini kendisine iletip, “Kırmızı kramponların nedeniyle Fenerbahçeli taraftarlar sana tepki gösteriyorlar” dedik. Kuyt hiç düşünmeden yapıştırdı cevabı: “Ama bunlar kırmızı değil ki, turuncu!”

‘MİLLİ TAKIMIN RENGİ’

Dirk Kuyt’ın bu cevabı karşısında biraz tutukluk yaşadık açıkçası. “Ama sonuç olarak turuncu da kırmızıya çok yakın, en azından taraftarlar böyle düşünüyor ve sana kızgınlar” dedik şakayla karışık. Kuyt bize gülümsedi ve tekrar benzer bir cevap vererek, “Ama bunlar kırmızı değil turuncu. Turuncu da Hollanda Milli Takımı’nın rengi. Taraftarlar bilsinler ki bu kramponlar turuncu. Merak etmesinler, ben asla kırmızı krampon giymem” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak:Milliyet​
 
Yukarı Alt