1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kingston'ın giriş seviyesine yönelik V serisi SSD ürünleri


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.471
  Beğenilen Mesajlar:
  370
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Kingston'ın giriş seviyesine yönelik V serisi SSD ürünleri güncellendi


  [​IMG]

  Bellek ve depolama çözümleriyle tanınan Kingston'ın, 2009 yılının Ekim ayında piyasaya sürdüğü ve uygun fiyatlarıyla giriş seviyesini hedefleyen SSDNow V serisi SSD ürünleri güncellendi. Firmanın yayınladığı bir basın bülteniyle duyurulan ikinci nesil SSDNow V serisi SSD'ler, 30, 64 ve 128 GB olarak üç farklı kapasiteyle piyasaya sunulacak. Söz konusu sabit diskler, Windows 7 altında performans arttıran TRIM özelliğine de sahip.

  Bir önceki SSDNow V serisine göre okuma ve yazma hızlarının iyileştirildiği görülen ikinci nesil V serisi SSD'lerde, serinin en düşük kapasiteli üyesi olan 30 GB'lık modelin 180 MB/saniye sıralı okuma ve 50 MB/saniye sıralı yazma hızlarına sahip olduğu belirtiliyor. Serinin diğer iki üyesi olan 64 ve 128 GB kapasiteli ürünlerdeyse sıralı okuma hızlarının 200 MB/saniye, sıralı yazma hızları ise 110 ve 160 MB/saniye olduğu göze çarpıyor.

  Her üçü de 2.5" biçiminde olan ve SATA 3G veri aktarım protokolünü destekleyen Kingston'ın yeni nesil V serisi SSD çözümleri, sırasıyla 110, 208 ve 362 USD fiyatlarla piyasaya sürülecek. Bu çıplak fiyatlara masaüstü ve dizüstü eklentileri dahil değil; zira Kingston SSD ürünlerini bazı eklentileri de içerecek şekilde, farklı fiyatlarla piyasaya sürecek. Masaüstü ve dizüstü olarak iki ayrı eklenti paketiyle sunulacak olan ikinci nesil SSDNow V serisi SSD'lerin eklenti paketlerinde Acronis TrueImage yedekleme yazılımı, masaüstü bilgisayarlarda kullanım için SATA ve güç kabloları, kasaların 3.5" yuvalarına diskleri monte etmek için gerekli aparatlar ve diskleri harici olarak kullanabilmek için 2.5" harici disk kutuları bulunuyor.  [​IMG]