1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kingston, Intel üretimi SSD'lerin satışına başladı!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.471
  Beğenilen Mesajlar:
  370
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Kingston, Intel üretimi SSD'lerin satışına başladı!

  [​IMG]

  Intel'in ürettiği SSD'ler, yüksek performanslarıyla ilk duyuruldukları günden beri merak ediliyorlar. Kingston, Intel üretimi SSD'leri kendi markası altında pazarlayacağını bir kaç ay önce duyurmuştu. Firma, bu ürünlerin satışına başladıklarını açıkladı.

  Kingston, Intel'in ürettiği SSD'lerle iki ayrı seri oluşturmuş. SSDNow E Series isimli ürün dizisi, en yüksek performanslı ürünleri içerecek ve daha çok büyük kuruluşları hedefleyecek. Bu serinin daha pahalı olacağını tahmin etmek de zor değil. SSDNow M Series ise "mobil" kavramını öne çıkaracak ve dizüstü kullanan profesyonelleri hedefleyecek.

  SLC tipi bellek yongalarıyle üretilen E serisi şu an için 25 GB kapasiteli tek bir model içeriyor. Saniyede 250 MB okuma, 170 MB yazma hızına sahip olan bu ürün aslında Intel'in X25-E model numarasıyla tanıttığı ürün. M serisindeyse 80 GB kapasiteli yine tek bir model var. Saniyede 250 MB okuma ve 70 MB yazma yapabilen bu ürün, aslında Intel'in X25-M model numarasıyla tanıttığı ürünün aynısı. Bu üründe MLC tipi bellek yongaları kullanılıyor.

  [​IMG]