Kadroda çok sayıda hazır olmayan futbolcu olduğunu söyleyen Kocaelispor Teknik Direktörü Yılmaz Vural yoğun antrenman programıyla bu aksaklığı gidereceklerini söyleyerek, "Kimse babamın oğlu değil. Kimsenin baskısıyla kadro yapmam" diyerek hak edenin forma giyeceğini söyledi..

- Resim Silinmiş.

Yılmaz Vural açıklamasında şunları söyledi:
"Bursaspor ve Eskişehirspor maçlarını talihsiz bir şekilde kaybettik. Hepte son 15 dakikalarda maçı kaybediyoruz çözüm buladık iki haftada. Sıkıntıyı bulmak zorundayız. Doksan dakikayı çıkaramıyoruz bu süre içersinde daha iyi çalışmalıyız. Pozisyonlarımızda var iyi de futbol oynuyoruz ama sonuca gidemiyoruz. Son beş dakikada oyunun bizden yana olması lazım. Kaybetmemek istiyoruz maç 1-1 bitse üzülürdüm galibiyeti düşündük. Bu eksikliklerin düzelmesi ve sakatlıkların acilen bize katılması lazım"

Vural, "Fenerbahçe maçına iki hafta var takım olarak bizim sorunumuz şu. Takımın bazı oyuncuları tam kapasitede ama çoğu da hazır değil. Seviyelerine gelmeleri lazım o zaman gerçek değerleri buluruz. İyi bir takım için bunlar şart. Kondisyon anlamında sıkıntı varsa sorun da vardır zaten. Takımda bazı eksiklikler var bu yüzden Fenerbahçe maçı öncesi beş günde 12 çalışma yapacağız. Bizim için lig yeni başlayacak önümüzdeki altı maçı sildik ve yeniden hayata geçeceğiz. Yoğun bir tempo ile günde üç idman yapacağız. Pazara kadar durmak yok pazartesi yeniden normal idman programına geçeceğiz" diye konuştu.

Yılmaz vural şöyle devam etti:
"Bu kadar sakat oyuncu arasından 11 bulmak zor iş. Doğru bir 11 bulmayı istiyoruz geç transferler geç kalınmış adamlar alınmış. Sakatlık oluşmuş niye böyle olmuş diye sorarlar adama mazeret yok. Bunları dikkate almak lazım. Yüksek bir tempo her zaman şart, bir puanın bile önemi var bu puanlar toplanır seni ligde bırakır. Altı maçlık geçen ligi kenara atıyorum, kalan haftalar bizim için artık çok önemli dört maçta bir 6 puan bizi ligde bırakır. Ligin son dört veya beş haftasına 37 puanla giremezseniz küme düşersiniz. Bu demek ki her dört haftada bir 6 puan alırsak sorun yok. Baraj 39 puan olur bana kalırsa çünkü her hafta takımlar puan alıyor"

"Altı maçtan ve sonrasına artık prim ödenecek 5 puan altındakine ise ceza sistemi olacak" diyen tecrübeli teknik adam, "Ben oyunculara böyle bir hedef oluşturmaya çalıştım burada kaybetmiş maçları konuşmak artık yanlış. Önümüzde dört maç var Fenerbahçe, Ankaraspor, Ankaragücü ve Beşiktaş bu dört maçtan 6 puan alırsak iyi ama o 6 puanı alamasak bir dahaki dört haftalık periyotta kaybettiğin puanları da alman lazım. Onun için iki haftada bir 6 puan almak şart açıkçası. Asgari olarak hedefimiz 37 puanla ligin son dört haftasına girmek aksi bir durumda ise bu takım Türkiye Süper Ligi’ne veda eder" dedi.

Vural, "Oyunculara durumu anlattım hepsi de iyi anlarlar çünkü iyi takım, iyi bir kadro, iyi futbolcular var hepsi de anlayacak yaştalar. Genç bir takım değiliz 42 yıllık mazisi olan bir takım olgun bir takımdır. Kocaelispor deneyimi ile yerinde kalmalı bu açıdan Anadolu takımlarının hedefi bu olmalı. Eksikleri gidere gidere bir yerlere gelecekler ve adından söz ettirecekler. Sivasspor ve Kayserispor örneği ortada görüyorsunuz. Yönetim kurulu sağ olsun bize yol verdi beraberiz yürü hocam dediler" ifadelerini kullandı.

Kocaelispor'a gelişine de değinen Yılmaz Vural, "Bana ısrarla iki yıllık anlaşma yapalım dediler bende olur dedim. Bank Asya 1. Lig’den çık gel Süper Lig’de başarılı ol, öyle kolay iş değil. Bu arada ceza ve ödül sistemimiz olacak bunun dışında gereksiz kart olaylarına sorun bulacağız. Bakıyorsunuz gördüğümüz sarı kartlara hep itiraz ve vakit geçirme. Eskişehirspor maçında bunu gördük sadece Sergio pozisyon gereği kart gördü onun dışındakiler gereksiz kartlara maruz kaldılar. Oyunculara söyledim önlemini kendileri alacaklar, ödül nasıl varsa ceza da olacak tahtaya bakacak cezasını ödeyecek" diye konuştu.

Vural, "Kimse çocuk değil hepsi aklı başında futbolcular zararı takıma ve kendilerine olur. Fizik olarak oyuncuları kendilerine getirirsek hepsi oynayacak düzeye gelir ama şu an itibariyle hazır olmayan birçok oyuncu var. Çoğu üç büyükte oynamış, Avrupa tecrübesi görmüş oyuncular deneyimli bir kadro baktığınızda. Adam gibi bir 11 bulup çıkacağız futbolda dün yok bugün ve yarın var. Kulüpte kimse babamın oğlu değil. Kimsenin baskısıyla kadroda yapmam kendi fikirlerim var" diyerek sözlerini tamamladı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt