Oruç Tutuyor musun ?

• Tutuyorum.

Votes: 50 69,4%
  • Tutmuyorum.

Votes: 22 30,6%

• Total voters
    72
Takımı
Besiktas
Tutuyorum.

PS:Dinimizde zorlama yoktur, isteyen tutar isteyen tutmaz.Bence bu topic'i açman çok yanlış. :nod: :muck:

Takımı
Galatasaray
Whisk demiş ki:
Tutuyorum ama çok zor çünkü çok sıcak hemde çok :buddha:
şöyle yap ;

sabah 10'a kadar uyuma.1 saat kadar yürüyüş yap.geldiğinde hemen yat.akşam 7-8 gibi uyanacaksın.zaten 30 dk sonra iftar açılacak ve sıcak hissetmeyeceksin , susamayacaksın ^^

Takımı
Besiktas
Nina Ricci demiş ki:
Whisk demiş ki:
şöyle yap ;

sabah 10'a kadar uyuma.1 saat kadar yürüyüş yap.geldiğinde hemen yat.akşam 7-8 gibi uyanacaksın.zaten 30 dk sonra iftar açılacak ve sıcak hissetmeyeceksin , susamayacaksın ^^
Bro öylede orucun bir anlamı kalmaz.Sabah 6 gibi yat.Öğlen 2-3 gibi kalk.Film izle saat olacak 5 felan.Oyun oyna veya başka bir film daha izle. Saat 7-8 gibi olacak zaten ben her günümü böyle geçiriyorum gayetde rahat oruç tutuyorum :nod:

Lenneth demiş ki:
Tutuyorum.

PS:Dinizimde zorlama yoktur, isteyen tutar isteyen tutmaz.Bence bu topic'i açman çok yanlış. :nod: :muck:
Konunun amacını idrak edemedin heralde. Baştada belirttiğim gibi sadece sitedeki azınlığı merakımdan açtım. Tutmayan adamada niye tutmuyorsun diye tepki göstermedim. Kimsede gösteremez. Herkesin günahıda sevabıda kendine.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
konudan hoşnut olmayanlar konuya girmesinler diyeceğim de fikir beyan etme hakkına sahibiz anlamıyorum neden bu kadar bağnazsınız konu ne gibi sorun doğuruyor sizin bilinçaltınızda yazar mısınız wallahi merak ettim makara:

RiqueLme

Bilgiliyim
Lenneth demiş ki:
Nina Ricci demiş ki:
Whisk demiş ki:
şöyle yap ;

Bro öylede orucun bir anlamı kalmaz.Sabah 6 gibi yat.Öğlen 2-3 gibi kalk.Film izle saat olacak 5 felan.Oyun oyna veya başka bir film daha izle. Saat 7-8 gibi olacak zaten ben her günümü böyle geçiriyorum gayetde rahat oruç tutuyorum :nod:
bro aynı ben ya :D gerci ben 1-2 gibi uyanıom saolsun yavru bi köpegim var illa öglen saatinde mır mır mır mır aglar alıştı gezmeye o uyandırıo.
birazcık gezinti sonra film cs fm derken bi bakıorm saat 7 olmuş ama en zor zaman 8 den sonra o 15 dk gecmior sanki ^^

Wax Whine
üzüldüm dostum Allah şifa versin ins.
ama sen sen ol dışarılarda su içme hayvanın teki önümde hayvan gibi su içti
galiba ettigim küfürlerden oruc bozuldu dün :S

8 yaşından sonra namaz ve oruç un öğretilmesi sünnettir düşünün siz çok sıcak tutamıyorum diyorsunuz Hz.Muhammet(S.a.v) nasıl tutuyordu sehabiler nasıl tutuyordu arabistanın 60 derece sıcağında bide sabahları uyumuyolardı olay şu abi tutmazsan kaybedersin ölüm fazla uzak değil :kalp:

hoşnut değilim şöyleki; yapılan ibadet bana göre açıkça belirtilmemesi gereken, Allah'la kişi arasında kalması gereken özel bir iletişimdir. Birinin çıkıp hayde bakalım kim tutuyo demesi, bana göre ters. Ancak konuya katılanları yargılamak gibide bir düşüncem yok herkesin özgür iradesi var dimi?

RiqueLme

Bilgiliyim
T0XlC demiş ki:
hoşnut değilim şöyleki; yapılan ibadet bana göre açıkça belirtilmemesi gereken, Allah'la kişi arasında kalması gereken özel bir iletişimdir. Birinin çıkıp hayde bakalım kim tutuyo demesi, bana göre ters. Ancak konuya katılanları yargılamak gibide bir düşüncem yok herkesin özgür iradesi var dimi?
adam haklı beyler .

T0XlC demiş ki:
Sonuna kadar haklısın. Fakat...

Biz burda herzaman ne deriz Biz bir aileyiz deriz dimi. extraloob çoğumuz için 2. bir aile ortamı olmuştur. Ben burda ne konular gördüm, nelerini anlatan üyeler gördüm. Kendi açımdan söylüyorum. Ben anne babana ne kadar rahat söyleyebiliyorsan birşeyi burdada o kadar rahat yazarım. çünkü burasıda benim ailem.

T0XlC demiş ki:
Ona bakarsan milletin imzasına avatarına açık saçık kadın resimleri koyması da bana ters kardeşim falan yanımda hep,kimse bi şey demiyo ama ayrıca ben böyle bi konunun açılmaması için gereken maddeyi forum kurallarında göremedim.Sen?
Ben tutuyorum ayrıca.Evde olsam Sro başında hiç zorlanmam ama değilim :(

Yukarı Alt