1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kilis'teki el bombaları Rus menşeli çıktı


 1. Tequilla

  Tequilla Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.788
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  un Ne Oldugu Beni İlgilendirmez.-.-`
  Kilis'te dün bir evin bahçesinde torba ve çanta içerisinde bulunan 10 tane el bombası ile bu bombalara ait fünyelerin rus yapımı olduğu ortaya çıktı.

  KİLİS (İHA) - Kilis Valisi Turhan Ayvaz, "Bölgemizde ilk kez böyle el bombası bulunmuştur, el bombaları parça tesirlidir" dedi.

  Molla Hamit Mahallesi Havuzlubahçe Sokak No: 2 Sayılı Mustafa Onur'a ait harabe haldeki bahçede 10 tane el bombası ile 9 adet fünye bulunmasının ardından Kilis Valisi Turhan Ayvaz, basın toplantısı düzenledi.

  Vali Turhan Ayvaz, İl Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen basın toplantısında İl Emniyet Müdürü Kadir Esir, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mehmet Kadan ile 2'inci Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Yalçın Kılınç hazır bulundu.

  Vali Turhan Ayvaz, dün mekruh bir alanda 10 tane el bombasının bulunduğunu belirterek, "Bunun yanında 9 tane fünye bulunmuştur. Bombaların yeni olduğu gözükmektedir. Ayrıca bombaların üzerlerinde Rus yapımı olduğuna dair işaret ve yazılar vardır. Detaylı açıklamalar, krıminal araştırmalardan sonra yapılacaktır. Bölgemizde ilk kez böyle el bombası bulunmuştur, el bombaları parça tesirlidir. El bombalarının bir tanesinin patlayıcı bölümü çıkarılmıştır. Diğerleri faal haldedir. Fünyeler de yenidir. Ne zaman

  yapımı olduğu, nereye ait olduğu, krimal araştırmalardan sonra ortaya çıkacaktır. Cumhuriyet Başsavcılığı yapılan soruşturma sonrası açıklayacaktır. Bir fünye üzerindeki seri numarası silinmeye çalışılmıştır" dedi.