1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kılıçdaroğlu genel başkanlığa aday


 1. LionShout

  LionShout rank8

  Kayıt:
  28 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  370
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'ın istifasıyla boşalan genel başkanlık için 22-23 Mayıs'ta yapılacak olağan kurultayda aday olacağını açıkladı. Cuma günü Baykal, evinde yaptığı görüşmede Kılıçdaroğlu'na tüm il başkanlarının da desteğini alması gerektiğini, tüm partinin ismi üzerinde uzlaşmaya varması halinde destek vereceğini belirtmişti. Görüşme sonrası Kılıçdaroğlu, 'aday olmayacağını' söylemişti. Aradan bir kaç gün geçti, 'aday ol' önerilerini dikkate alan Kılıçdaroğlu, Baykal'a rağmen adaylığını açıkladı.

  Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinden düzenlediği basın toplantısında adaylık kararını şu sözlerle anlattı:

  Deniz Baykal’ın 10 Mayıs 2010’da istifa etmesinden bu yana genel başkanlık boş.Ülke gündemi yoğun. 90 yıllık köklü bir geçmişi olan partimizin adaysız olması düşünülemez.Tüm CHP’lilerin böyle bir dönemde büyük bir sorumluluk içinde davranmaları zorunluluktur.Partimize yönelik komploları yıkmalıyız

  GENEL BAŞKANLIĞA ADAYIM

  Seçmeni ve örgütüyle partimizin gösterdiği büyük destekten güç alarak 22-23 Mayıs’taki kurultayda CHP genel başkanlığına aday olacağımı kamuoyuna duyurmayı önemli bir görev sayıyorum. Milletvekili arkadaşlarımın bu kararımı parti bilinci içinde değerlendireceğini düşünüyorum.

  GRUP BAŞKANVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDİYORUM

  Bütün bu gelişmeler sürecinde CHP Grup Başkanvekilliği görevimden de istifa ediyorum.

  BAYKAL'LA KÜSKÜNLÜK YOK

  Sayın Baykal’la her zaman görüşürüz. Partimizin önemli bir lideridir. Kırgınlık ya da küskünlük yok. Kendisinin birikiminden her zaman yararlanacağız

  UMUTLUYUM

  Kılıçdaroğlu, daha sonra CHP Genel Başkan Vekili Cevdet Selvi'yi ziyaret etti.

  Selvi'nin genel merkezdeki odasına gelen Kılıçdaroğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Selvi'yi ziyaret ederek düşüncelerini aktaracağını ve destek isteyeceğini söyledi.

  Kılıçdaroğlu, Genel Sekreter Önder Sav'ı ve CHP'nin Grup Başkanvekillerini de ziyaret edeceğini aktardı.

  Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin “Umutlu musunuz” sorusuna, “Elbette umutluyum, umut güzel bir şeydir” yanıtını verdi.

  Kılıçdaroğlu, kendisinin bir lider olarak eski başbakanlardan Bülent Ecevit'e benzetildiğinin ifade edilmesi üzerine, “Ecevit'e benzetilmenin güzel bir şey olduğunu” söyledi.

  [​IMG]