1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Keylogerlerdan korunma yolları


 1. revelotion

  revelotion rank8

  Kayıt:
  21 Ocak 2009
  Mesajlar:
  151
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Keyloglara ölümm..
  Bir çok kişi keylogerlardan nefret eder (doğal olarak) bende onlardan biriyim çünkü öle çok çarımı çaldırdım şimdi ilk olarak keyloger tam olarak nedir ordan başlayalım

  1-)Keyloger Nedir:
  Klavyeden basılan her tuşun Log’larını (kayıt) tutan casus yazılımlara verilen genel isimdir.
  Bu küçük casus yazılımlar siz internette gezinirken gireceğiniz paraloları ve kişisel bilgilerinizi bir metin(txt) dosyasına kaydererek sahibine yani bilgisayar korsanına ulaştırır.

  2-)Keylogerları Saptamak
  Keylogerları saptamak çok zordur çoğu keyloger virüs programları tarafından tanınamaz.Keylogerları saptamanın zor olmasının bir nedenide çok küçük boyutta olmaları ve bazı usta Hacker (Yani Bilgisayar Korsanlarının) resimlerin içine bile keyloger koyabilmeleridir.
  3-) A-)Keylogerlardan Korunmak:
  Keylogerlardan korunmak çok kolaydır bilgisayarınıza deepfreze programını indirip sürekli aktif halde tutarsanız bilgisayarınıza keyloger giremez ve log dosyası (kayıt dosyası) gönderemez ama deepfreze bilgisayarı çok fazla kasar ve daha önceden giren keloglara karşı işe yaramaz ve biraz karışık bir programdır.
  B-)Bilgisayara Önceden Giren Keylogları Silmek:
  bu işlem çok basittir Baslat / Çalıştır / msconfig yazarak gelecek olan pencereden Başlangıç sekmesine gelerek listede açılışta çalışmaya başlayan programları görebilir ve keylogger programını buradan tespit ederek baslangıçda çalışmasını durdurabilirisiniz.Ama bazı gelişmiş keyloger programları bu yollada temizlenememektedir o tür keyloglardan korunmak için yine deepfreze gibi anti-keyloger programlarını kullanmak zorundasınız.


  Güvenlik Herşeydir :wink1:

  Bir Teşekkürü esirgemeyin
  Sabitlerseniz sevinirim
   
 2. Mopneet

  Mopneet  

  Kayıt:
  22 Haziran 2008
  Mesajlar:
  10.204
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  38

  Güzel topic olmuş, ama bence biraz daha görsel açıdan süslemelisin. Örneğin renk falan katlamlısın. Ayrıca yerib urası mı emin değilim. :roll: