1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kewell'ın hastalığı ne?


 1. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul

  Rıdvan Dilmen, Kewell'ın karaciğerinde sorun olduğunu bu yüzden süreklilik sağlayamadığını öne sürdü, yeni bir gündem oluştu! Bugün bazı gazeteler, bir çeşit hepatit taşıyan yıldız futbolcudan yüksek verim alınamayacağı görüşünde birleşti, Vatan gazetesi "Kewell'ın kariyeri tehlikede" diye yazdı..

  kewell_gs_sev_01.jpg

  "Kewell’ın kariyeri tehlikede" başlıklı ve Tayfun Bayındır imzalı Vatan gazetesi haberinde aşağıdaki bilgilere yer verildi;

  İşte sır gibi saklanan karaciğer hastalığı: OTOIMMUN HEPATI
  Bu, siroza dönüşmesi muhtemel çok ciddi bir rahatsızlık.. Tedavi sürecinde başta kortizon olmak üzere ağır ilaçlar kullanıldığı için Kewell’ın sıkı idman yapması ve istikrarlı performans sergilemesi imkansız gözüküyor..

  İşte Kewell’ın hastalığıyla ilgili tüm detaylar:

  G.SARAY’IN bu sezon yaptığı en önemli transfer olan Harry Kewell’ın çok ciddi bir karaciğer hastalığına yakalandığı ortaya çıktı..
  30 yaşındaki yıldızın sıkı antrenman yapması ve üst üste tam performansla maç oynamasını zorlaştıran ’otoimmün hepatit’ isimli karaciğer hastalığının son 3 ay boyunca gelişimi şöyle oldu..

  KONTROLDE ÇIKTI
  SARI-KIRMIZILI kulüple anlaşmak için İstanbul’a gelen Harry Kewell, 5 Temmuz günü Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nde ilk sağlık kontrolünden geçirildi.. G.Saray sağlık ekibinin de hazır bulunduğu genel tetkik sırasında ünlü golcüde ’otoimmün hepatit’ hastalığı net bir biçimde teşhis edildi.. Buna karşın, hastalık riskini göze alan G.Saray yönetimi Harry Kewell’la 2 yıllık mukavele imzalamakta sakınca görmedi..

  ‘ORTA DERECEDE’ İLERLEMİŞ
  RESMEN G.Saraylı olduktan sonra net durumu ve tedavi biçimini belirlemek isteyen G.Saray yönetimi, Kewell’ı çok daha detaylı bir sağlık taramasından geçirdi.. Ancak bu aşamada biopsi (karaciğerden parça alınıp tetkik edilmesi) uygulanan Avustralyalı yıldızın hastalığının başlangıç aşamasını geçtiği ve çok ciddi olduğu anlaşıldı..

  ‘VÜCUDU ZORLANIR’
  DOKTORLAR kulüp yetkililerine Kewell’ın durumunu net bir biçimde şöyle anlattı: “Hastalık orta aşamada.. Kendisine ciddi biçimde ilaç tedavisi uygulanması gerek.. Aksi durumda hastalık ’siroz’a dönüşür.. Bu ilaç tedavisi sırasında Kewell’ın vücudu zorlanacak.. Ağır ilaçlar kullanma durumunda kalacak.. Bu da performansını olumsuz etkileyebilir.. Oyuncuya danışılması gerekiyor.. Eğer ben bu durumda ’Oynayabilirim’ diyorsa, o zaman alacağı ilaçlara göre bir antrenman programı hazırlayacağız. Ve Kewell bu programı hiç aksatmadan uygulamak zorunda..” Yönetim, bu doktor görüşünü Kewell’a aktardı ve özel bir tedavi-çalışma programı hazırlandı..

  BÜYÜK FEDAKÂRLIK
  G.SARAY’A geldiği günden beri taraftarın sevgilisi olan, lig ve Avrupa maçlarında toplam 6 gol atan Harry Kewell’ın başta kortizon olmak üzere ağır ilaçlar aldığı, bu nedenle idmanlarda devamsızlık yaptığı ve ağır maç programını da kaldırmakta zorlandığı bildirildi.. Hastalığına rağmen büyük fedakârlık yaparak hemen her maçta forma giymek isteyen Kewell’ın bu ağır tempoya ne kadar dayanabileceği merakla bekleniyor..

  MALİYETİ 10 MİLYON YTL
  30 YAŞINDAKİ Kewell’ın Liverpool’da çok başarılı bir grafiği vardı.. Ancak son 2 senede ancak 12 maçta forma giyebildiği için İngiliz kulübü tarafından serbest bırakıldı.. Bu nedenle G.Saray, Kewell’ı alırken herhangi bir bonservis bedeli ödemedi..

  BUNA karşılık 31 Mayıs 2010 tarihine dek mukavele imzalayan tecrübeli golcüye yıllık 2 milyon 150 bin Euro ödeniyor.. Kewell’ın menajerine de 430 bin Euro komisyon verildi..

  YANİ Harry Kewell’ın G.Saray’a toplam maliyeti 4 milyon 730 bin Euro (yaklaşık 10 milyon YTL)..

  EŞİ SHEREE DE HASTALANDI
  HARRY Kewell’ın rahatsızlığı artık herkes tarafından biliniyor. İşin ilginç yanı, yaşanan bu sıkıntılı süreç içerisinde Kewell’ın eşi Sheree’nin de hastalanması. Son milli maç arasında Kewell 10 gün boyunca İngiltere’deydi. G.Saray idmanlarına çıkmadığı gibi Avustralya Milli Takımı’na da gitmedi.

  KENDİSİ için önce ‘Sakat, tedavi oluyor’ dendi ama Kewell’ın daha sonra eşinin rahatsızlığı yüzünden İngiltere’ye gittiği öğrenildi.

  Kewell’ın bu 10 günlük sürede İngiltere’de rahatsızlığı ile ilgili ünlü jinekologlarla da görüştüğü öğrenildi.

  SABAH: YORGUN SAVAŞÇI
  Aynı konu hakkında G.Saray'ı yakından takip eden isimlerden Levent Tüzemen, Sabah Gazetesi sütunlarına şu haberi aktardı;

  Kewell için "Karaciğerinde sıkıntı var" iddiası kısmen doğru ama bir sıkıntısı da sakatlıkları yüzünden fiziki yükleme yapamaması. Bu yüzden haftada 3 maç trafiğinde rotasyonda kullanılması gerek..

  Galatasaray'ın sezon başında Liverpool'dan transfer ettiği Avustralyalı yıldız Harry Kewell'ın sürekli oynayamamasının altında bir rahatsızlığının yattığı iddia edildi.

  Pazar gecesi NTV'de yorumcu Rıdvan Dilmen, Kewell'ın karaciğerinde sorun olduğunu, bu yüzden süreklilik sağlayamadığını öne sürdü. G.Saray'ın 15 Ekim'deki Divan Kurulu toplantısının ardından Kewell hakkında bir kongre üyesinden hepatit b olduğunu, hastalığa yaptırdığı dövme yüzünden yakalandığını duymuştum. Gazetecilik etiği gereği kapsamlı bir araştırma yapmadan bu konuya girmedim. Yaptığım araştırmalar sonucu ilginç bilgilere ulaştım.

  Galatasaray'da Adrian Ilie, Fenerbahçe'de de Alman kaleci Schumacher geçmişte hepatit sıkıntısı yaşamıştı. Adrian Ilie de, tıpkı Kewell gibi hızlı oyuncusu olmasına rağmen süreklilik gösteremiyordu. Doktorlarla konuştum. Kewell'ın İngiltere'de mikrobik olmayan bir hepatit geçirdiğini ama bunu tamamen atlattığını söylediler. Aldığım bilgilere göre karaciğerinde vücudunun ürettiği bir sıkıntı var. Sahadaki yorgunluğunun iki nedeni var. Birincisi bu hastalığının (kesinlikle bulaşıcı değil) tedavisi için kullandığı ilaçlar. İkincisi de İngiltere'de geçirdiği kasık sakatlıkları sonrası fizik olarak yaşadığı düşüş nedeniyle yoğun bir idman programını kaldıramaması. Hatta bu yüzden özel bir fizyoterapisti bulunuyor. Onunla çok ciddi bir şekilde çalışıyor ve özel hayatı da son derece düzgün.

  SKİBBE'YE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR
  Yine de fiziki yetersizliği yüzünden Avustralyalı yıldızdan özellikle haftada üç maç oynanan periyotlarda yüksek verim alınması mümkün görünmüyor. Trabzon maçında sahanın yıldızlarından olan Kewell, Olympiakos önünde golü atmasına rağmen % 50'lerdeydi. Eskişehir'de ise Baros'a attığı pas dışında sahada görünmedi. Teknik direktör Skibbe'nin Kewell'dan üst düzey verim alabilmesi için futbolcuyu rotasyon içinde kullanması zorunlu görünüyor.