- Resim Silinmiş.​
Galatasaraylı yıldız futbolcu Harry Kewell, Türkiye'deki geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Rijkaard'ı idolü olarak tanımlayan Avustralyalı oyuncu, Arda'nın ise Avrupa'da oynaması gerektiğini söyledi

kırmızılı takımda forma giydiği süre içinde taraftarın sevgilisi haline gelen Harry Kewell, teknik direktör Rijkaard, Arda ve Türkiye'deki geleceği hakkında Türkiye Futbol Federasyonu'nun Tam Saha Dergisi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kewell, takım kaptanı Arda’yla ilgili olarak, "Kariyerinin dönüm noktası olabilecek dönemlerinden birini yaşıyor. Ancak şunu söylemem gerekiyor; eğer kendinizi en iyilerle kıyaslamak istiyorsanız, en iyiler arasında olmak istiyorsanız, oralara gitmeniz gerekiyor" diyerek, genç yıldızın şansını Avrupa'da denemesi gerektiğinin altını çizdi.

Harry Kewell, teknik direktör Rijkaard'ın ise idolü olduğunu belirterek, "Teknik direktörlüğüne hayran olduğum bir adamla çalışıyorum. Futbolcuyken de idollerimden biri olan bir teknik adamla. Ben onun için futbol oynarken çok keyif alıyorum, onun futbola bakış açısını ve yaklaşımını çok seviyorum. Futbol oynamaktan Rijkaard ve Galatasaray sayesinde tekrar keyif alıyorum. Hiçbir bir konuda hiçbir şikayetim yok. Benim için adeta yeniden bir doğuş oldu. " ifadelerini kullandı

Galatasaray'daki genç oyunculara tecrübelerini aktarmaktan büyük keyif aldığını vurgulayan Avustralyalı yıldız, “Leeds united'da daha genç bir futbolcuyken A takımdaki tecrübeli futbolcular bizimle gelip konuşurlar, bize yardım ederlerdi. Şimdi ben de takımda yardıma ve cesaretlendirmeye ihtiyaç duyan genç futbolcuları gördüğümde onlara ulaşmaya çalışıyorum. Burada önemli olan aynı geminin içinde olmanız ve genç, yaşlı, tecrübeli fark etmez, aynı amaç için birlikte takım olarak savaşmanız” diye konuştu.

Kewell, sarı-kırmızılı takımdaki geleceğiyle ilgili olarak önemli ifadeler kullandı. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Kewell, "Tam olarak emin değilim. Şu an kulübümle kontratım var. Buradan memnunum. 9 yıl Leeds'de oynadım, 5 yıl Liverpool'da kaldım. Buraya gelirken 2 yıllık kontrat imzalamıştım. Şu an tek endişelendiğim konu, sezonun geri kalanında takımıma nasıl katkı verip yardımcı olacağım" dedi

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt