1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Kerem Gönlüm şoku


 1. Prophecy

  Prophecy rank8

  Kayıt:
  28 Ocak 2009
  Mesajlar:
  2.782
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Beko Basketbol Final serisinin 5. maçından sonra girdiği doping testinde kanında yasaklı madde tespit edilen Kerem Gönlüm, A Milli Takım kadrosundan çıkarıldı.

  Beko Basketbol Final serisi'nin 5. maçından sonra doping kontrolüne giren Kerem Gönlüm, kanında yasaklı madde tespit edilmesi üzerine A Milli Takım'ın İngiltere'de yapacağı turnuvanın kadrosundan çıkarıldı.

  Tedbirli olarak resmi müsabakalara çıkması yasaklanan Kerem Gönlüm'ün alınan idrar örneğinde yasaklı maddelerden "cathene"e rastlandığı bildirildi.

  Konu ile ilgili olarak Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yetkili organları tarafından; Sağlık Kurulu ve Disiplin Kurulu'nun çalışmalarını sürdürdüğü, kurulların çalışmaları doğrultusunda Kerem Gönlüm ile ilgili son kararın verileceği bildirildi.

  7-20 Eylül tarihleri arasında Polonya'da düzenlenecek olan Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesi yaşanan beklenmedik gelişme üzerine NTV Spor'un canlı yayınına bağlanan Milli Takım menajeri Harun Erdenay, "İkinci bir test yapılacak ve gelen rapora göre hareket edeceğiz. Şu an Kerem, İngiltere kadrosundan çıktı, Milli Takım'dan çıkmadı" dedi.

  Erdenay ayrıca, Kerem Gönlüm'de bulunan maddenin, insan vücudunun doğal yapısında da bulunabileceğini, buna karşın dışarıdan da vücuda alınabileceğini belirterek, "Uyarıcı ve performans artırıcı etkisi var. Hatta bazı çayların içinde bile bulunabiliyor. Umarım Kerem bu olaydan en az zararla çıkar. Araştırmalar devam edecek, ceza almadan atlatmayı umuyoruz" şeklinde konuştu.​