1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kerem Gönlüm şok etti


 1. BaSoryong

  BaSoryong Buralıyım

  Kayıt:
  17 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.183
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrençi :)
  Kerem Gönlüm, basketbol final serisinde yapılan doping testinde kanında yasaklı maddeye rastlandığı için çıkarıldı.  Basketbol camiası dün büyük bir şokla sarsıldı... Efes Pilsen ve 12 Dev Adam’ın yıldız oyuncularından Kerem Gönlüm’ün kanında yasaklı ‘cathene’ maddesine rastlandığı için milli takımdan çıkarıldığı açıklandı.

  Başarılı oyuncunun Beko Basketbol Ligi final serisi sırasında verdiği idrar örneğinde söz konusu olan maddenin bulunduğunun tespit edilmesi üzerine disiplin kuruluna sevk edildiği ve durumu netleşinceye kadar milli takım kadrosundan da çıkarıldığı belirtildi.

  Ayrıca milli sporcunun hakkındaki soruşturma ve değerlendirme sonuçlanıp, nihai karara varılıncaya kadar ‘idari ve tedbirli olarak müsabakalara katılmasının yasaklanmasına” karar verildi.

  Polonya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası öncesinde bu haber milli takımda büyük bir üzüntü ve şaşkınlık yaratırken, düzgün yaşamı ve efendiliği ile bilinen Kerem Gönlüm’ün böyle bir maddeyi isteyerek kullanmış olamayacağı fikri ağırlık kazandı.

  Cathene nedir?

  Cathene maddesi catha-edulis ismiyle bilinen bir bitkiye verilen isim. İngiltere’de kullanımı serbest olan cathene maddesi ABD ve Kanada’da ise yasaklanmış durumda. Cathene’nin sindirim sistemini düzenleyici etki yaptığı ve ayrıca diyet yapanlarda zayıflamaya yardımcı bir madde olarak kullanıldığı biliniyor.