1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kelebek


 1. Ram

  Ram rank8

  Kayıt:
  1 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  144
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  OrDan BuRa

  [​IMG]

  Tür : Macera / Dram Yönetmen : Franklin J. Schaffner Senaryo : Dalton Trumbo , Lorenzo Semple Jr. , Henri Charrière (Kitap) Görüntü Yönetmeni : Fred J. Koenekamp Müzik : Jerry Goldsmith Yapım : 1973, Fransa / ABD , 150 dk.

  Oyuncular:Steve McQueen (Henri ‘Kelebek’ Charriere) ,Dustin Hoffman ( Louis Dega) ,Victor Jory (Yerli Reis) , Don Gordon (Julot) , Anthony Zerbe (Cüzzam Kolonisinin Başı) , Robert Deman (Maturette) ,Woodrow Parfrey (Clusiot) , Bill Mumy (Lariot)

  Konusu:Suçsuz olduğu halde mahkum edilen Papillon ve en iyi arkadaşı banker Dega, Fransız Guyanası'nda kürek mahkumudur. Burası kaçması imkansız bir hapishanedir. Mahkumlara akıl almaz işkenceler yapılmaktadır. Papillon ilk günden itibaren kaçmayı kafasına koyar. Arkadaşı Dega'ya vuran gardiyanı döverek kaçar. Bir kiliseye sığınır ama rahibeler onu yakalatır. İlk kaçışından sonra yakalanıp hücreye atılır. Hücrede böcek yiyerek hayatta kalmaya çalışır, konuşmaz, sır vermez. İkinci kaçış denemesinde Dega ve bir mahkum daha vardır. Kaçışlarında Cüzzamlılar Adası'ndakilerden yardım görürler. Yine yakalanıp bu sefer Şeytan Adası'na götürülürler. Buradan kaçış yoktur. Dega akıl sağlığını yitirmiş gibidir. Papillon ise çeşitli denemelerden sonra hindistan cevizlerini bir torbaya doldurup yaptığı torba-salla adadan kaçacaktır. Filmin sonunda salla uzaklaşırken bağırır: -Sizi pislikler

  Kelebek Cd 1

  Kelebek Cd 1 Devamı

  Kelebek Cd 2

  Kelebek Cd 2 Devamı

  Kelebek Cd 3

  Kelebek Cd 3 Devamı

  İyi seyirler...