1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Kehanet Online Savaş Alanları


 1. MicroEx

  MicroEx rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.802
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Mekatronik - Bilgisayar Mühendisi
  Şehir:
  umamı baktın ?
  [​IMG]


  [​IMG] Kehanet Online Savaş Alanları [​IMG]

  Savaş Alanı

  Savaş alanı, oyuncuların savaş yeteneklerini geliştirdikleri yerdir. Oyuncular belirli kurallar çerçeverisnde birbirleriyle savaşarak savaş yeteneklerini geliştirebilir.

  Kazananlar rütbelerini geliştirecek başarı unvanları kazanır. Aynı zamanda kazanacakları puanları savaş alanında kullanabilecekleri ödüllerle değiştirebilirler.

  Join a Battle

  Oyuncular ekranın sağ üst köşesindeki "Büyük Savaş Alanı Odası" simgesine tıklayarak arayüzü çalıştırabilir.

  Odaya girdikten sonra devam eden savaşlara katılabilir, ya da bir savaş alanı oluşturarak diğer oyuncuların katılmasını bekleyebilirsiniz. Taarruz oluşturma sayfasına girdiğinizde odanın arayüzünü geçici olarak gizleyebilirsiniz.

  Taarruz oluşturulduktan sonra savaş alanına girmek için 60 saniyeniz vardır. Bu sırada oda arayüzünü açarak "Savaş Alanına Gir" tuşuna tıklayarak savaşa katılabilirsiniz.

  Savaş alanına girebilmek için savaş durumunda olmamanız gerekir.

  Savaş Alanı Türleri

  Bilinen savaş alanı türleri: Kristal Harabe Kaynakları Savaşı ve Kadim Arena Anahtarlar Savaşıdır. Oyuncuların savaş yeteneklerini geliştirmek için daha çok savaş alanı gelecekte oyuna eklenecektir.

  Kristal Harabe Kaynakları Savaşı: Kristal Harabeler Savaş Alanı kristal kalelerdeki kaynaklar için yapılan alıştırma savaşlarıdır.
  Kadim Arena Anahtarlar Savaşı: Bu arena savaşının temel amacı farklı canavarları yenerek onur anahtarı almaktır. En çok anahtar alan kazanır.

  Başarı Unvanları ve Puanlar

  Savaş alanındaki yeteneklerinizin gelişmesi size başarı unvanları ve puanlar kazandırır. Toplanan başarı puanları askeri rütbenizi geliştirebilir, bu da aylık gelirinizi artırır. Başarı unvanları ve puanlar oyuncuları motive etmeye yarar. Oyuncular "savaş alanı ekipmanlarının askeri rütbelerle değiştirilmesi" yoluyla daha hüçlü silahlar, zırhlar ya da eşyalar alabilir. Puanlarınıza para ekleyerek daha iyi ekipman ve eşyalar alabilirsiniz.
  Savaş alanında oyuncuların taşıyacağı ekipman sınırı rütbelerine göre belirlenir. Örneğin bazı ekipmanlar yalnızca albay, general veya mareşaller tarafından taşınabilir. Bu ekipmanlar genellikle en zor bulunanlardır ve savaş yeteneklerinizi ve başarı durumunuzu yansıtır.

  Kaçaklar

  Oyuncular sebepsiz yere savaş alanından çıkarsa, Taarruz kurulduktan sonra 60 saniye içerisinde savaş alanına giremezse veya çevrimdışı olup savaş bitene kadar oyuna tekrar giremezse kaçak sayılır. Kaçaklar başarı unvan değerleri düşürülerek cezalandırılır. Ayrıca "savaş Alanı Yöneticisi"ne ceza ödemesi gerekir. Rütbesi yüzbaşıdan düşükse oyuncunun bir hafta içerisinde en az üç savaşa girmesi gerekir, aksi takdirde başarı unvan değeri kaybeder. (yarbay - albay: haftada 5 savaş, orgeneral - general: haftada 8 savaş, mareşal: haftada 10 savaş)

  Players are fighters and should never run away from a battle field.

  Savaş Alanı Sınırlamaları

  Savaş alanı oyuncuların savaş yeteneklerini geliştirdiği alan olduğundan bazı kuralları vardır.

  Çanta Kısıtlamaları

  Oyuncular yalnızca birinci çantalarını kullanabilir. Bu nedenle birinci çantaya koyulacak eşyalar savaş alanında kullanım değerlerine göre doğru şekilde seçilmelidir.

  Savaş Alanında Güvenli Bölge Kısıtlamaları

  Bazı savaş alanlarında "Yeniden Doğuş Sonrası Güvenlik Alanları" vardır. Öldükten sonra oyuna geri gelen oyuncular burada saldırılardan korunur. Bu tür güvenli alanların kısırtlamaları vardır: Oyuncuların çıkışına izin verilir ancak dışarıdan girilemez, güvenli alandaki oyunculara saldırılamaz, oyuncular güvenli alandayken takım arkadaşları üzerinde büyü puanı gerektiren güç veya özellik kullanamaz.

  Savaş Alanında Puan Tablosu

  Savaş alanına girdikten sonra "P" tuşuna basarak savaş alanındaki düşmanlarınız veya taarruz ekibinizdeki oyuncuların adı, puanlar, ölen oyuncuların yerleri gibi savaşla ilgili bilgileri gösteren savaş alanı puan tablosunu görebilirsiniz.

  Oyuncular acil durumlarda "Savaş Alanından Çık" tuşuna tıklayarak alanı geçici olarak terk edebilir. Ancak ayrılmadan önce taarruz grubu arkadaşlarınıza durumu açıklamanız yanlış anlaşılmaları engelleyecektir.


  [​IMG]
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Ekim 2015