1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Kedi bile yenilmek istemez


 1. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul
  Milli Takımlar Teknik Direktörü, Avrupa Şampiyonası'nda elde ettikleri başarının kendilerini bir adım öne çıkardığını ancak hiçbir takımın yenilmeyi istemeyeceğini vurguladı. Galibiyet serisini sürdürmek istediklerini dile getiren Fatih Terim, “İspanya'nın karşısında kayıpsız dikilmeyi amaçlıyoruz” dedi.
  [​IMG]
  Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Belçika ile zor bir 90 dakikaka oynayacaklarını belirtirken, panik ile çabukluğu birbirine karıştırmamaları gerektiğini söyledi. Milli Takım olarak iki C'ye önem verdiklerini ifade eden Terim, “Bunlar coşku ve cesarettir. Bunun yanında sabıra da ihtiyacımız var” dedi. Avrupa üçüncüsü olan Türk Milli Takımı'nın tabii ki favori olacağını kaydeden tecrübeli teknik adam, “Belçika 90 dakika boyunca oyunu kontrol eden bir takım. Favoriyiz ama kedi bile yenilmek istemez. Yenilmeyi kimse istemez. Biz dikkatli, ciddi ve en az rakipler kadar mücadele edersek sorun çıkmaz” diye konuştu.
  MOTİVASYON TEPKİSİ
  Sakatlıkların olması ve bu sıkıntıların takımı motive ettiği yönündeki eleştirilere Fatih Terim, “Bir motivasyon lafıdır tutturduk gidiyoruz. Fiziksel, taktiksel, psikolojik hazırlanma değil! Saha içinde sistemden sisteme geçmek değil! 3 yıldır belli bir sistemi uygulamak, iyi bir gurubun olduğu ortam değil! Antrenmanlardaki özveriler değil! Pes etmemek değil, olayın sırrı motivasyon. Olayı bu kadar basite indirgerseniz, alınan neticelere de haksızlık etmiş olursunuz” cevabını verdi. Tecrübeli hoca, Ermenistan maçının ardından rakiple ilgili değerlendirmelere de tepki göstererek, “Kazanmaya başladık, bu sefer rakipler küçük. İnsanların yaptığı işleri küçümsemek de ayıptır. Ne kadar yetenekli ve başarılı olursanız olun zirvede kalabilmek sağlam bir karakter gerekir” diye konuştu.
  FİNALLERE DİREKT GİTMEK
  Yurt dışından teklifler aldığını söyleyen tecrübeli teknik adam, “Türk Milli Takımı'nın başındayım, rahmetli Hasan Doğan'a verdiğim sözün arkasındayım. Benim sözüm bütün sözleşmelerden daha üstündür, bütün kontratlardan daha önemlidir, sağlamdır. Sözleşmeyi yırtıp atabilirsiniz ama benim sözüm mıh gibi kalır” ifadelerini kullandı. İngiltere'den teklifler almasını değerlendiren Terim, “Tekliflerin olması doğaldır. Zaman zaman teklifler yoğunlaşabilir. Sizler bunların bazılarını duyuyorsunuz. Bunu da İngiliz basını yazmış ve buraya yansımış” dedi. İki takım çalıştırabileceğini yineleyen tecrübeli hoca sözlerini şöyle tamamladı: “(İki takım bir arada olur mu?) diyorlar neden olmasın ama benim tek başıma vereceğim karar değil. Böyle bir şey için herkesin anlaşması gerek.”