1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Keçiler Tatile Gitti!


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Akdeniz'deki en büyük Türk adası olan Kekova Adası, her kış ilginç konukları ağırlıyor.

  [​IMG]

  Birinci derecede doğal ve tarihi sit alanı olan, üzerinde Batık Kent, Tersane Koyu gibi tarihi kalıntılar bulunan ada, kış boyunca keçi sürülerini konuk ediyor. Keçi sürüleri, yağmurlar başlayınca küçük teknelerle Demre´den Kekova Adası´na getiriliyor.

  Son olarak Demreli Altan Ailesi´ne ait 307 keçi, iki küçük tekneyle adaya taşındı. Keçilerin yolculuğu, Demre´nin Çayağzı Limanı´nda başladı. Sahiplerinin yol göstermesiyle teknelere atlayan keçiler yerleştirildikten sonra 18 kilometrelik yolculuk başladı. Kekova Koyu´nda adaya yanaşan teknelerdeki keçiler, hızla karaya doğru atladı. Karaya çıkan keçiler, adanın maki bitkileriyle beslenmeye başladı.

  Keçi sürüsünün sahiplerinden Fatih Altan, adanın doğal maki bitki topluluğu, zeytinlikler ve kızıl çam ormanları ile kaplı olduğunu belirterek, burada kışın su problemi de bulunmadığını söyledi. Keçilerin Haziran başına kadar adada kalacağını, Haziran´da tekrar deniz yoluyla geri döneceklerini aktaran Altan, "Bu tatilde keçiler 7.5 aya yakın özgürce adada kalıyor. Ancak bazıları yaban keçisi diye onları avlıyor. Geçen yıl yalnız bizim 60 keçimiz bu şekilde kayboldu. Ama bu yıl daha sıkı kontrol edeceğiz" dedi.


  Haberlerime başlıyım artık :P