cRueL_Boy

Tanınıyorum
Teknik Direktörümüz Luis Aragones, Porto'nun çok güçlü bir takım olduğunu, her rakibe karşı gösterdikleri saygıyı Porto'ya da göstereceklerini ancak yapmaları gereken tek şeyin kazanmak olduğunu ve yarınki maçta da kazanmaktan başka bir şey düşünmediklerini söyledi.
Teknik Direktörümüz Luis Aragones, Şampiyonlar Ligi'nde yarın oynayacağımız Porto maçından önce, bugün Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Basın Toplantı Odası'nda bir basın toplantısı düzenledi. Kazanma arzu ve kararlığını dile getiren Aragones, "Porto gerçekten çok güçlü bir takım. Karşılaştığımız her rakibe karşı yapmamız gereken ilk şey onlara saygı duymaktır. Ben, bugüne kadar karşılaştığım her takıma karşı en yüksek derecede saygıyı gösterdim. Porto'ya da saygı duyuyoruz. Ancak bizim yarın yapmamız gereken tek şey kazanmak. Kazanmaktan başka bir şey düşünmüyoruz. Saha avantajımız ve seyircimizin centilmenlik sınırları içindeki destekleriyle bu maçtan galip ayrılmak istiyoruz" diye konuştu.
Fenerbahçe'nin geçen seneye oranla gol yollarında daha başarısız olduğu görüşüne katılmadığını belirten Aragones, "Şu anda ligde 24 golle, 25 gol atan Galatasaray'dan sonra en çok gol atan takımız. Takım birlikte gol atar ve birlikte gol yer. Futbolda gol yendiğinde defans oyuncuları, gol atamadığında forvet oyuncuları suçlanır. Biz böyle düşünmüyoruz. Golü takım atar ve yer" diye konuştu.
Aragones, takımda Porto maçı öncesi 2 tane önemli oyuncunun cezalı durumda olduğunu ve sakatlığı bulunan oyuncular da bulunduğunu belirterek, "Ama ben takımımdaki tüm oyuncularıma güveniyorum. Takımımda her görevi üstlenebilecek oyuncularım var. Sakatlıkları unutup işimize konsantre olmalıyız" dedi.
Fenerbahçe'de olmaktan mutlu olduğunu belirten Aragones, "Ben her zaman için işimi çeşitlendirmeyi düşünmüşümdür. Bir başka takıma da gidebilirdim. Fenerbahçe'nin büyük ve başarılı bir kulüp olduğunu biliyordum. Buradaki tarz ve yaklaşım ülkeme benzediği için burayı tercih ettim. Burada olmaktan mutluyum ve bana bu fırsatı verdikleri için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Oyuncuları hakkında bireysel yorumlar yapmayacağını, bunu yapmanın basının işi olduğunu belirten Aragones, "Yarın ilk dakikadan itibaren golü düşüneceğiz. Yarın karşımda en kötü Porto'yu görmeyi dilerim. Onların kontrataklarına karşı da dikkatli olmalıyız. Porto kontratağı çok iyi yapan bir takım. Buna karşı çok hazır ve dikkatli olmalıyız" diye konuştu.

Yukarı Alt