1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Kazan açtı ağzını yumdu gözünü!


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  SP Genel Başkan Yardımcısı Kazan, "Bu adam" diye hitap ettiği Başbakan Erdoğan'ı isim vermeden eleştirdi.

  [​IMG]

  SP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, "Bu adam" diye hitap ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı isim vermeden eleştirdi. Kazan, "İstediğin kadar söyle senin ne çıraklığın bir işe yaradı, ne kalfalığın. Senin ne işin var BOP eş başkanlığında? Kendini şah mı zannediyorsun" dedi. Kazan, Bülent Arınç için de "Bülbül" benzetmesi yaptı.

  Balıkesir Esnaf Odaları Birliği (BESOB) Toplantı Salonu'nda düzenlenen SP milletvekili aday tanıtımı toplantısı partililerden yoğun ilgi gördü. Tanıtım toplantısına katılan SP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa 1. Sıra Milletvekili adayı Şevket Kazan, Balıkesir'den aday olmak istemesine rağmen Bursa'dan aday gösterildiğini söyledi.

  Kazan, Bursa'da milletvekilliği için yarışacağı, eski yol arkadaşı, AK Parti'nin ağır toplarından Bülent Arınç'a yüklendi. Bülent Arınç'ın Milli Görüş'e hizmet ederken 'Milli Görüş Bülbülü' olarak anıldığını belirten Kazan, şöyle dedi: "Bursa'da Bülent Arınç'la ne yapacağız? 'Bülbül' demem boşuna değil. Bu davaya çok hizmeti geçmiş olan bir insan. Türkiye çapında Milli Görüş'ü anlatan bir insan. Ama Türkiye'de Milli Görüşü anlatan bu insan şimdi kalkmış eski dönemi yani AKP'den önceki dönemi anlatıyor. O dönem için diyor; biz at gözlüğüyle dünyaya bakıyormuşuz, aşiret usulü idare ediliyormuşuz. Parlamentoda çıkarılan bir dergide böyle diyor. Buna bir cevap vermem gerekiyordu. Ben de dedimki; yıllardır Milli Görüş hatibi olarak tanınan Bülent Bey ne kadar zor bir durumdasın? Hayatının en etkili günlerini geçirdiğin Milli Görüşe şimdi laf atıyorsun, "at gözlüğüyle dünyaya bakmak' diyorsun. Milli Görüş, yıllardır konferansını verdiğin halde ne olduğunu tanıyamadığın bir görüşmüş meğerse. Milli Görüş dünyaya at gözlüğüyle bakmak değil, tevhid akidesini kalbin merkezine oturtan bir anlayıştır. Amerika'ya gitmiş beyefendi oradan dönerken diyorki; 'Bizim gerçek yolumuz meğerse AB ve Amerika politikalarının yanında olmakmış.' İnsan şaşırıyor yahu. Bize hidayet ver ya rabbi." "AKP'yi arkadan iteceğiz" SP'nin Milliyetçi Cephe hükümetlerinde çıraklık, 54'üncü hükümette kalfalık, 12 Haziran seçimlerinden sonra da ustalık dönemini yaşayacağını öne süren Kazan, isim vermeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Kazan, "Ustalık ifadeleri şimdi başkalarının ağzından duymaya başladık. İstediğin kadar söyle senin ne çıraklığın bir işe yaradı, ne kalfalığın. Çırak ve kalfa olamayan, usta nasıl olacak. Ustalık dönemi dediği dönemde neler yapıyor bu adam. Seçim beyannamelerindeki vaatlerden biri, İstanbul'un yanına 2 tane daha şehir koyacakmış. Sen bir zamanlar İstanbul Belediye Başkanı'yken Anadolu'dan İstanbul'a göç edenlerden ne yapıp yapıp mutlaka vergi almamız lazım gelir diyordun. Şimdi ne oldu?" dedi.

  Kazan sözlerine, "Türkiye'nin Güneydoğusu'nda İsrail önderliğinde vaat edilmiş topraklar zihniyetiyle bir ihanet başladı. Sen bu vatanı bölmek, parçalamak mı istiyorsun" diye devam etti. "Senin ne işin var BOP eş başkanlığında?Türk milletinin sadece bu sebepten SP'yi parlamentoya sokacağını savunan Kazan, Başbakan Erdoğan'ın kendisini dünya liderleri arasında gördüğünü belirterek, "Gerçek anlamda lider olmak, birlik ve beraberlik içinde dünya siyasetinde ağırlığı koyma noktasına getirmek varken senin ne işin var BOP eş başkanlığında? BOP eş başkanı oldun, övündün bununla. Şimdi, 'Ben BOP eş başkanı değilim' diyor. Yahu senin akşam dediğin sabah dediğine uymuyor kardeşim" dedi. Şevket Kazan, "Libya'ya NATO müdahalesine karşı değil miydin? Ondan sonra destek verdin. 2 harp gemisi uçak gönderdin. NATO'nun uçakları İzmir'deki üsten alınan emirle uçmuyor mu? Bombalamıyor mu? Bütün bunlar karşısında kendini şah mı zannediyorsun?" diye sordu.  Fazla siyasete dalmadan yorum yapabilirsiniz.