Kaydınız batsın..

20 TL lik kayıt parasını ödeyemeyen anne, karşılığında okulun halılarını yıkarken damdan düşünce felç oldu

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi Yuvacık Köyünde, 6 yaşındaki oğlu Enes anasınıfına başlayan Elif Sadık (30), okullar açıldıktan bir hafta sonra, okul yönetiminin kayıt ve aidat parası olarak 20 TL istediğini, “param yok” deyince de “Paran yoksa okulun halıları yıkarsın, ya da çocuğun okula giremez” dediklerini öne sürdü.

Ertesi gün öğrenciler tarafından evine getirilen halıları yıkarken damdan düşüp belini kırdığını ve iki hafta yoğun bakımda kalıp ciddi bir ameliyat geçirdiğini söyleyen Elif Sadık, gözyaşları içinde sakat kalma riski olduğunu belirtti.

Oğlu Enes ise annesi yatalak olduğu için okula gitmiyor. Eşi Mehmet Sadık’ın 2 yıldır işsiz olduğu için parayı veremediklerini belirten Elif Sadık, şunları söyledi: “Öğretmenler çocuğumun aracılığıyla beni çağırdı. Okula gittiğimde anasınıfının bayan öğretmenleri, müdürün talimatı olarak ‘Ya halıları yıkar ya da çocuğu okula giremez’ dediler. Ben de ‘Eşim çalışmıyor, okul müdürü bana yardımcı olacaktı’ deyip okuldan ayrıldım. Eve geldikten sonra öğrenciler halıları sırtlarında getirdiler.

Çocuğum okusun diye halıları yıkama mecburiyetinde kaldım. Halıları damda astığım sırada ise yere düşüp yaralandım. Ameliyat oldum, ama sakat kalma durumum söz konusu, çocuklarımın yardımına muhtaç duruma geldim. Okul yönetimi geçmiş olsun ziyaretinde bile bulunmadılar.”

MÜDÜR: "HALILARI GÖNÜLLÜ OLARAK YIKADI"

Okul Müdürü Veysel Gül, zorla halı yıkatıldığı iddiası nı reddederek, “12 yıldır halıları gönüllü velilere yıkattırıyoruz. Bunu kayıt parası olarak talep etmedik” dedi ve şunları söyledi: “Okulumuzda hademe yok, biz de 12 yıldır okul halılarını eğitimöğretim öncesi temizlemek için gönüllü velilere yıkattırıyoruz. Nazımızın geçtiği, ilişkilerimizin sıcak olduğu 5 aileden rica ettik; onlar da halıları yıkadı. Bu bizim temizleme biçimimizdir. Elif Saltık da bunlardan biri. Çocuğu olan herkese veriyoruz. Kayıt parası ile bir ilgisi yok. Çünkü kayıt parası verenler bile halıları yıkadı.”

Yazık...

Barzo

Yazık 3-5 kuruş için değer mi?
sadece ölüme çare yok, herşeyin çaresi var

Sözde ; ülkemizde eğitim zorunlu ve ücretsiz olacak...
yazık günah yazık günah.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
bir de şu durum var daha ilkokula giderdim masaörtüleri ve teller her hafta bir çocuğa verilirdi bunları annen yıkayacak denirdi abi öyle bir deli olurdum ki 1 kere yıkattım bir daha gittim pedere şikayet ettim o da alayını ipe sermişti sonraki 5 yıl boyunca bana ne andımız okutuldu ne törenler soruldu ne yıkama yaptırıldı ne de sıram değiştirildi.

şimdi bakıyorum örtü yıkatma olayı var gene yazık 25 yıldır aynı zihniyet biz ne zaman 1m yol alacağız ama alamayız ki bakıyorum biz bir siteyiz zamanında rakipler vardı onlara bakıyorum bize bok atıyorlardı sataşıyorlardı biz ise hiç matap olmadan işimizi yapıp geçtik şimdi bakıyorum hepsi tarih oldu yok oldu bittiler kepenk indirmelerine az kaldı biz ise daha da büyüdük demek ki neymiş, kendini geliştireceksin büyüyeceksin başka işlerle uğraşmayacaksın.

extraloob demiş ki:
bir de şu durum var daha ilkokula giderdim masaörtüleri ve teller her hafta bir çocuğa verilirdi bunları annen yıkayacak denirdi abi öyle bir deli olurdum ki 1 kere yıkattım bir daha gittim pedere şikayet ettim o da alayını ipe sermişti sonraki 5 yıl boyunca bana ne andımız okutuldu ne törenler soruldu ne yıkama yaptırıldı ne de sıram değiştirildi.

şimdi bakıyorum örtü yıkatma olayı var gene yazık 25 yıldır aynı zihniyet biz ne zaman 1m yol alacağız ama alamayız ki bakıyorum biz bir siteyiz zamanında rakipler vardı onlara bakıyorum bize bok atıyorlardı sataşıyorlardı biz ise hiç matap olmadan işimizi yapıp geçtik şimdi bakıyorum hepsi tarih oldu yok oldu bittiler kepenk indirmelerine az kaldı biz ise daha da büyüdük demek ki neymiş, kendini geliştireceksin büyüyeceksin başka işlerle uğraşmayacaksın.
Bu milleti ilk önce cahillikten kurtaracan gerisi gelir zaten 21. yüzyilin Türkiye'sinde okuma yazma bilmeyen insanlar var malesef .

Memleket satıldı kendinize gelin türk evlatları kendinize...

Biz kendimizdeyizde bu ülkede okadar aç yardıma muhtaç insan varki ülkenin geleceğini değil kendi geleceklerini düşünüyor vede bir torba kömüre 1 kilo pirince satıyorlar bu ülkeyi

Majestic demiş ki:
Bu ülke Türkiye ise beklenir ben neye acıyorum biliyormusunuz halkımıza.Hala böyle gerizekalı düşünceleri ülkenin başında tutarak bu eziyeti kendi kendilerine çektiriyorlar atın şu zihniyeti kafanızdan herkesi dış görünüşü ile değerlendiriyorsunuz.Kimdir bilirmisin bu ülkenin başındakiler hayatını biliyormusun bundan önce ne yaptığını ben biliyorum sen biliyorsun o bilmiyor onlar hiç bilmiyor ne olacak adam namaz kılıyor diye imam ettiniz.Sonra namaz kılmaya gittiniz imam dediğiniz adam caminin arkasında kendini alkole vurmuş.Bırakın efenim geçiniz hata sizin bizim hepimizin.Hiçte yazık değil insanın kendine ettiğini kimse edemezmiş.Sadece acıklı bir tablo ama yazık lafı kullanılmamalı başımıza paşa yapanda biziz ağa yapanda biziz!
Memleket satıldı kendinize gelin türk evlatları kendinize... :rolleyes1:
Hepsi kendide hacım,hemde şu tarihe kadar hiç bu kadar kendinde olmamıştı Türk insanı bu yüzden bunlar başımızda zaten,adam tedavisini görüyor belediye otosbüsüne biniyor evinin önünde iniyor,bunlarda insanlarımızın işine geliyor,herşey güzel onlara göre,ülke kimin umurunda bana dokumayan yılan bin yaşasın kafasıyla gidersek dahada batacağız.

Yukarı Alt