1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"KAVGA" AÇIKLAMASI!


 1. Redefine

  Redefine olduser

  Kayıt:
  21 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.040
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Belki okumuşsunuzdur. Bazı haberler Baros'un hem Pino ile hemde Culio ile kavga ettiğini söylemişti. Galatasaray resmi sitesinden bu haberlere bir cevap geldi.

  [​IMG]

  Kulübümüz takımımız üstüne kötü oyunlar oynayan medyada bugün çıkan bir haber üzerine açıklama yaptı ve gerçekleri anlattı:

  "Bugün yayınlanan bazı gazetelerin spor sayfalarında ve dün gece yayınlanan bazı spor programlarında yer alan futbolcularımızın birbirleriyle yumruklaştığı, küfürleştiği, olayların çıktığı, Florya'da program dışı idman yapıldığı şeklinde yer alan bu tip ve benzeri haberlerde bahsi geçen olaylar hiçbir şekilde gerçekleşmemiştir.

  Medya organlarında birbiri ardına yalan, asılsız, abartılı, Galatasaray'ı "kontrolden çıkmış" durumda göstermeye çalışan zincirleme haberlere yer verildiğini büyük bir şaşkınlıkla takip etmekteyiz.

  Ne yazık ki yenilgiyle sonuçlanan talihsiz bir lig karşılaşmanın ardından üretilen bu haberlerle yaratılmaya çalışılan izlenim, Florya'da büyük bir kaos ortamı bulunduğuna spor kamuoyunu inandırmaya çabalamaktır.

  “Haber” adı altında yapılan bu yayınlar, akıl almaz bir yıpratma operasyonunun parçasıdır: “Birbiriyle kavga eden, antrenmana iştirak etmeyen, Başkan'ın yaptığı toplantıya katılmayan, kendilerine verilen “borcu yoktur” kağıdını imzalamayarak adeta kazan kaldıran, adeta bir 3. sayfa gazete haberi gibi soyunma odasında yumruk yumruğa kavga ederek “kanlar içinde kalan” futbolcular! ”

  Bu tür gerçekleşmemiş hayal ürünü haberlere konu edilen olaylarla gündem yaratarak Galatasaray Futbol Takımı ve camiası yıpratılmaya çalışılmaktadır.

  Değerli Galatasaraylılara ve spor kamuoyuna açıklamak isteriz ki bu açık bir karalama kampanyasıdır. Bu ve benzeri haberlerin 2 gün sonra oynanacak olan takımımız için önemli bir Türkiye Kupası karşılaşması öncesinde yapılması gerçek niyeti de apaçık ortaya koymaktadır.

  Bilinmesini isteriz ki, yukarıda örnekleri olan başlıklar ve içeriğinde hayal gücü sınırlarını zorlayan satırlarla; spor haberciliğinden çok magazin gazeteciliğini çağrıştıran ve kaynağı belirsiz yabancı internet sitelerine sayfalarını teslim eden bakış açısı Galatasaray'dan daha çok basın etiğine zarar vermektedir. Unutulmasın ki bu anlayış ürünü sayfalar güvenilir olmadıkça okur bulamayacaklardır.

  Bu konularla ilgili yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyuna saygı ile duyururuz.

  Galatasaray Spor Kulübü"

  Baros, Pino ve Culio İddialara GSTV'de Cevap Verecek

  Galatasaraylı futbolcular Milan Baros, Juan Pablo Pino ve Juan Culio İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı sonrasında aralarında yaşandığı iddia edilen haberlerle ilgili Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulunacak.

  Sarı kırmızılı oyuncular canlı yayında GSTV'de tüm merak edilen sorulara yanıt verecek.

  Milan Baros, Juan Pablo Pino ve Juan Culio'nun katılacağı canlı yayın bugün saat 17.00'de Galatasaray Televizyonu'nda.
  Kaynak: Galatasaray.org​