1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

Katil robotlar!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Ateş eden silahlı robotlar sergilendi.

  Rusya'da modern savunma araç gereçlerin sergilendiği Uluslararası "Interpolitech 2009" fuarı çerçevesinde yeni nesil silahlı robotların savaş alanındaki performansları gösterildi. Sergide güvenlik güçlerine ait farklı birimler de kendi hünerlerini sergiledi.

  Moskova'nın VDNH Fuar Merkezi'de düzenlenen "Interpolitech 2009" fuarında bu yıl 11 ülke yer aldı. Fuar sayesinde Rusya İçişler Bakanlığı güvenliğin artırılması için, yeni donanım, takip aletleri, dinleme cihazları, gizli kameralar, çeşitli modern silahlar satın alıyor.

  Bu yıl İçişler Bakanlığı'nın ilgisini çeken Rus yapımı "Tigr"(kaplan) askeri ve sivil amaçlar için kullanılan jeep otomobil ve uzaktan kumandalı silahlı robot oldu.

  600 metre mesafeden uzaktan kumandanın yönlendirilmesiyle çalışabilen robot performansı sergilemek için savaş alanına çıkartıldı. Burada hedefleri tek tek vuran 'robot silah' büyük beğeni topladı.

  NAMLU 90 DERECE ÇEVRİLEBİLİYOR

  Ayrıca yeni kullanıma giren namlusu sağa ve sola 90 derece bükülen otomatik silahı da dikkat çekti. Tatbikatta silah sayesinde siper arkasında bulunan askerin kolayca ateş edebildiği görüldü.

  Fuar çerçevesinde gösterilen tatbikatta Rusya içişler Bakanlığına bağlı Özel Çevik Kuvveti timleri çeşitli dövüş sanatlarına sergiledi. Tatbikatta engel aşma, savaş anı, silahlı müdahale gibi nefes kesen sahneler gösterildi.

  Gösterileri izleyen Rusya İçişleri Bakanı Raşid Nurgaliyev, polisin suç faillerinden bir adım önde olması gerektiğini belirtti. Nurgaliyev, "Özellikle teknoloji sayesinde bunu başarabiliriz. Bu fuarın düzenlenmesindeki ana neden de budur." diye konuştu.

  Rusya İçişler Bakanlığı organizasyonuyla düzenlenen fuarda 300'e yakın Rusya ve yabancı şirket yer alırken 40'a yakın ülkeden delegasyonların ziyaret etmesi bekleniyor. Ayrıca sergiyi 20 bine yakın vatandaşın ziyaret etmesi bekleniyor.