Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evrenKart Kültürleri İstanbul'da Buluşuyor... III. CARDİST Kart ve Akıllı Teknolojiler fuarı & Zirvesi için geri sayım devam ediyor...

Türkiye’yi, akıllı uygulamaların merkezi haline getirmek misyonu ile düzenlenen, bankacılık ve finans, perakende, ulaşım, kamu, telekomünikasyon ve sağlık sektörlerinin buluşma noktası haline gelen III. Cardist Kart ve Akıllı Teknolojiler Fuarı & Zirvesi, 12 – 14 Mayıs 2010’da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

NTSR Fuarcılık’ın düzenlediği, BKM kurumunun Ana Sponsor, Mastercard ve Visa kurumlarının Ödeme Sistemleri Sponsorları olarak destek verdiği Cardist, Türkiye’nin ödeme sistemleri sektöründe gerçekleşen başarı hikayelerinin yurtdışındaki ilgililer ile paylaşılabilmesine imkan tanıyacak.

Kart, akıllı teknolojiler ve ödeme sistemlerinin kullanıcılar ile buluşacağı fuarda; bankacılık ve finans, bilgi teknolojileri, telekomünikasyon, perakende, ulaşım, sigorta, sağlık, eğitim, lojistik, eğlence ve turizm sektörleri ile kamu kurumları bir araya gelecek. Sadece banka kartları değil, e-devlet çözümlerinden müşteri sadakat uygulamalarına, SIM tabanlı mobil ödeme çözümlerinden yakın alan iletişimine (NFC), RFID teknolojilerinden tanımlama teknolojilerine kadar geniş bir yelpazeyi içine alan fuar; bu sektördeki yeniliklerin izlenebileceği önemli bir platform olacak.

NTSR Fuarcılık Başkanı Serkan Tığlıoğlu “Türkiye, kartlı ödeme sistemleri ve akıllı uygulamalarda, teknoloji, hizmet ve ürün çeşitliliği konularında Avrupa’daki birçok ülkeden ileri durumda. Cardist de, bu sektörde gerçekleşen başarı öykülerinin ve Türkiye’nin öncülük ettiği uygulamaların ulusal ve uluslararası sektör profesyonelleri ile paylaşılmasına olanak veriyor.” diyerek fuarın önemine dikkat çekiyor.

Doğuyla batı arasında bir köprü görevi gören Türkiye’nin ticari başkenti ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul, Cardist Fuarı ile Rusya’dan Körfez ülkelerine kadar birçok ülkeden sektörün önde gelen isimlerini ağırlayacak.
Bu yıl Cardist hareketli geçecek

Cardist’te kart dünyası, akıllı teknolojiler ve ödeme sistemlerinde Türkiye’nin konumu ve dünyadaki gelişmeler gözler önüne serilerek yeni ürün ve hizmetler tanıtılacak. Bu yıl özellikle Cardist Zirvesi dikkat çekecek.

Başkanlığını Payments Cards&Mobile Yayıncısı ve Genel Müdürü Alexander Rolfe’un üstlendiği konferanslarda;

Citi Grup Ödeme Stratejileri ve Pazar Politikaları Başkanı Ruth Wandhofer,
VISA Europe Kurumsal İletişim Başkan Yardımcısı Fiona Wilkinson,
Edgar Dunn Danışmanlık Şirketi Global Kartlar ve Ödeme Sistemleri Direktörü Samee Zafar,
Deutsche Bank Kartlar Başkanı Salvatore Pennino,
Deutsche Bank Ticari Kartlar Başkanı Petra Stange,
Procco Financial Services Başkan Yardımcısı Neil Smith,
Erste Bank Sahtecilik&Uyum Desteği Grup Başkanı Krisztina Soos,
Prepaid International Forum Kurucu Ortağı, Kartlar ve Ödemeler Global Başkanı Robert Courtneidge,
Polymath Consulting Başkanı David Parker,
MasterCard Europe Yenilikçi Platform&Mobil Ödemeler Başkan Yardımcısı James Davlouros,
Smart Payment Association Başkanı Christoph Siegelin
LUUP Stratejik Ortaklar Direktörü Martin Koderisch sektörlerindeki uluslararası trendleri, en yenilikçi uygulamaları ve gelişmeleri anlatacak.

Cardist Fuarı’na katılan firmalar bu yıl Smartwards Ödülleri’ne de başvurabilecek. Smartwards ile; kart kullanıcısının hayatını kolaylaştıran, sosyal sorumluluk bilinciyle yeni ürünler geliştiren, üye işyeri açısından kullanımı en kolay, en yenilikçi, devlet ödemelerinde en yaratıcı kartlı ödeme sistemini sunan, ödeme sistemleri açısından en uzun ömürlü, en esnek kartlar gibi kriterlerde uygun görülen firmalar ödüllendirecek. Ödüller, banka üst düzey yöneticilerinden oluşturulacak seçici kurul tarafından; Kart Güzeli - En Akıllı Kart, En Etkin Dış Kaynak Kullanımı Projesi, Yılın En Etkin Projesi, Nostalji Ödülleri / İlk’ler (1980’ler/1990’lar, 2000’ler), POS Güzeli, Devlet Ödemelerinde En Yaratıcı Kartlı Ödeme Sistemi kategorilerinde verilecek. Ödül için son başvuru tarihi 16 Nisan 2010. 
Yukarı Alt