1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Karnından Karpuz Kadar Kitle Çıktı!


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Normalde kitleler portakal ya da ceviz büyüklüğünde oluyor...

  [​IMG]

  Manisa'nın Salihli ilçesinde, devlet hastanesinde yapılan operasyonla bir hastanın karnından, karpuz büyüklüğünde ve 3 kilo 700 gram ağırlığında kitle çıkarıldı.

  Salihli Devlet Hastanesi'ne karın ağrısı şikayetiyle başvuran bir hastada, ağrıya hastanın karın boşluğunda oluşan ve karpuz büyüklüğüne ulaşan bir kitlenin neden olduğu saptandı.

  Hasta, Operatör Doktor Feridun Soğancı tarafından yapılan operasyonla sağlığına kavuşturulurken, karın boşluğundan çıkarılan kitlenin ağırlığı 3 kilo 700 gram olarak ölçüldü.

  Dr. Soğancı, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce de başka bir hastaneye karın ağrısı şikayetiyle başvuran hastalarının, karın ağrısı şikayeti devam edince kendilerine müracaat ettiğini belirtti.

  Hastaya ultrasonla yaptığı tetkikte, karın bölgesinde bir kistin olduğunu fark ettiğini kaydeden Soğancı, ''Laparotomi uyguladığımız hastanın karnında sağ yumurtalıktan kaynaklanan, sağdan karaciğere, soldan dalağa kadar uzanmış, bağırsakları iterek kendisine yer açmış pervit kitle ile karşılaştık'' dedi.

  Soğancı, hastadan çıkardıkları kitlenin ulaştığı büyüklüğün çok şaşırtıcı olduğunu ve meslek hayatında ilk defa bu büyüklükte bir kitle ile karşılaştığını ifade ederek, şöyle devam etti:

  ''Normalde bu tarz kitleler ya ceviz ya da portakal büyüklüğünde olur. Bu kitle bir karpuz büyüklüğündeydi. Toplam ağırlığı 3 kilo 700 gram olan bu kitleyi alarak patoloji bölümüne gönderdik. Hastamızın sağlık durumu şu an gayet iyi. Kendisini 2 gün içinde taburcu edeceğiz.''

  Sanki sezaryanla doğum yaptı. 3 kilo 700 gram. :P
   
 2. Mateso

  Mateso rank8

  Kayıt:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  789
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Harbiden Doğurmuş