1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Karnındaki Bebeği Zehirlendi


 1. Hayta35

  Hayta35 Bilgiliyim

  Kayıt:
  27 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1.872
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  3 Bank
  Muş'un Korkut ilçesinde 9 aylık hamile bir kadın, 4 saatlik çalışmanın ardından hastaneye ulaştırıldı. Kadının karnındaki bebeğin zehirlenerek öldüğü öğrenildi.

  Muş'un Korkut ilçesine 35 kilometre uzaklıktaki Değirmitaş köyünde ilk çocuğuna hamile olan Hatice Çetin'in doğum sancıları arttı. Köy yolunun 5 gündür kapalı olması nedeniyle 112 Acil Servis ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne haber verildi.

  Acil Servis tarafından gönderilen paletli ambulans köye 3 kilometre kala kara saplanınca devreye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri girdi. Ambulansın kurtarılması zaman alınca köye kar motoru gönderildi. Hasta kar motoruyla ambulansın beklediği yere getirildi.

  Kara saplanan ambulans ise köylülerin ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün 1 saatlik çabası sonucu sağlandığı yerden çıkarıldı. Çetin, daha sonra ilçeye bağlı Karakale beldesinde bekletilen kara ambulansına nakledildi. Hatice Çetin, buradan Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Hastanın bir Üniversite hastanesinde tedavi edilmesi gerektiğini ifade eden Değirmitaş Köyü Muhtarı Mehmet Baki Çetin, köy yolunun kar nedeniyle kapalı olmasından dolayı hastayı köyden çıkaramadıklarını söyledi.

  Köy yolunu ulaşıma açılması için defalarca Korkut Kaymakamlığı'na müracaat ettiklerini dile getiren Çetin; "Yaptığımız müracaatlara rağmen yolumuz açılmadı. Hastamız 3 gün önce fenalaştı. Getirmeye çalışıyorduk; ama yol kapalı olduğu için getiremedik. Zaten bebek ve annesi rahatsız olduğu için Üniversite düzeyinde bir hastanede tedavi edilmesi gerekiyor. Hastamızın sancıları artınca biz de 112'yi arayıp yardım istedik. Ekiplerin 4 saatlik çalışması sonucu hastamız hastaneye ulaştırıldı." diye konuştu.

  Öte yandan, ameliyata alınan kadının karnındaki bebeğin zehirlenerek öldüğü öğrenildi.
  [​IMG]