"Karışmayın bende"
61 numaralı kaptan İbrahima Yattara, Bordo-Mavililer'e umut saçıyor: "Bana Trabzonspor'da duyulan güven ve sevgiye en iyi karşılığı vermek istiyorum. Tekrar takıma katılmış olmak müthiş bir duygu. Yeni sezonda kötü günleri unutturacağım"

Geçtiğimiz sezon yaşadığı büyük sakatlık problemi sebebiyle sezonu neredeyse hiç oynayamadan kapatan İbrahima Yattara, 2010-2011 periyodunu kariyerinin en önemli dönemlerinden biri olarak kabul ediyor. Teknik direktör Şenol Güneş’in takımdaki diğer oyuncuların da fikrini alarak kaptanlık görevine getirdiği ve yine 61 numarayı emanet ettiği Gineli futbolcu, bu jestle ayrı bir moral buldu. Artık antrenmanlarda ve diğer boş vakitlerde kaptanlığın getirdiği sorumluluğa uygun davranmak için elinden geleni yapan Bordo-Mavililer’in yıldızını iyi bir dönüş yapması halinde herkes sezonun en büyük transferi olarak kabul ediyor.

İdmanlarda coşuyor

İdmanlardaki istekli tavrıyla da hocası Şenol Güneş’i haksız çıkarmayacağının ilk sinyallerini veren Yattara, özellikle kendisine güvenenleri mahcup etmeme konusunun altını çiziyor. Trabzonspor’un artık ailesinden bir parça olduğunu söyleyen kaptan, “Geçen sezon hayatımın en kötü günlerini yaşadım. Futboldan uzak kalmak, ne zaman tamamen düzeleceğini bilmemek ve takımını televizyondan izlemek büyük sıkıntı. O nedenle kendime hep iyi baktım, şimdi çok iyiyim. Amacım yeni sezonda Trabzonspor’a benden beklenen o katkıyı yapıp kötü günleri hem unutmak hem de unutturmak” ifadelerini kullandı.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt