Kayıt
1 Temmuz 2009
Mesajlar
662
Beğeniler
0
Şehir
Karanlıkta ^^
SAVAŞÇI

A) STAT GELISIMI(BEDENSEL)


1-)2 Vit 1 Str: Her seviye atladığınzda 2 vit 1 str vererek canayuklenirsiniz hedme gucten dusmessin.Boylece daha cok slotu cekerekkolayca kasilabilirsiniz.Vit full olunca.Str ye yuklenin.Eger bensaglam degilim diyorsaniz ki fazla onermem dex everebilirsiniz.(Sonradan iyi olacagi icin bence dexe vermeyin)

Pvp açısından ise, sizden 10 seviye yüksek olmadıkça savaştığınız karaktere yenilmeniz imkansız.
Kötü tarafı: düşük seviyelerde düşük zarar.

2-)Full Vit/Full Str: Tüm puanlariniz Vit azamiye ulasincaya kadar verin.Ve sonra full str ye yuklenin.

İyi Tarafı:Cok yuksek caniniz olacagindan kimse sizi kolay kolaykesemeyecektir.Böylece bir cok slotu bir arada kesme sansiniz daha cokolacaktir.
Kötü Tarafı:Str niz az olduğundan ilk başlarda Vurduğunuz damage azolacaktır, fakat bu bir sure icin gecerlidir ve ileride gercekten cokiyi bir char kasmis oldugunuzu dusuneceksiniz(Sonradan str ye verdinizicin)


*Burada 2 elli silah kullanmaniz daha faydali olacaktir cunku daha cok damage vurmasi sizi daha guvenli hala getirir.

3-)Full Str/Full Vit: Burada kendinizden dusuk seviyeliyaratiklarla ugrasmaniz gerekiyor.Cunku daha az caniniz olacagindanyuksek seviyeli yaratiklarda cok iksir harcamaniz ve olmeniz demekolur.Kendi seviyenizden dusuk yartiklara cok vuracaginiz icin ki fullstr niz var zaten.Daha seri kesebilirsiniz.Fakat onerilmeyenyontemdir.En azindan biraz vitin basta basilmasi gereklidir.yada cokiyi zirh ve takilar gereklidir.

B) YETENEK GELİŞİMİ(BEDENSEL):

Beden Savaşçısı için tek bir yetenek gelişimi söz konusudur. Statgelişimi ne olursa olsun Beden Savaşçısı mutylaka aşağıdaki yetenekleresahip olmalıdır.

1- Tüm yeteneklere 1 puan eklemeniz gerekiyor.
2- İlk başta hava kılıcı yeteneğini master hale getirin.
3- hava kılıcı master olduktan sonraüclü kesme yeteneğini master halegetirmeye başlayın. Beden savaşçısının sahip olduğu en yüksek zararveren yetenektir.
4- üclü kesme den sonra kılıç çevirme yeteneğini master hale getirmeyebaşlayın. Beden Savaşçısının sahip olduğu ikinci en çok zarar verenyetenektir.
5- Kılıç cevirme yeteneğinden sonra, şahsi tercihinize bağlı olarak,geri kalan 2 yetenekten herhangi birini master yapmakta serbestsiniz.

*Vit'in savunmanızı etkilediğini unutmayın. Her Vit, karakterinizinsavunmasına 1 puan eklemektedir. Aynı zamanda Vit'in her 3 puanı havakılıcı yeteneğinize 1 savunma puanı eklemetedir. Eğer 30 seviye altıiseniz ve yeteneklerinizde bir karmaşa söz konusu ise Yaşlı Kadınagidip para karşılığı yeteneklerinizin sıfırlanmasını sağlayabilrisiniz.A)STAT GELİŞİMİ (ZİHİNSEL)

1-)2 Str 1 Vit: Str'ye azamiye ulasincaya kadar verin.Geri kalanlarida vite verin.
İyi yanları: Duellocular için güzel bir taktiktir.Sizden guclu yaratiklari(5 seviye civari) kesebilirsiniz.
Kötü yanlari:Çok az hp olması dolayisiyla savunmanizda azolacaktir(dexe vermeyin).Kendinizden yüksek seviye yaratıklarıkesebilirsiniz fakat çok iksir harcayacaginizdan masrafli biryapilandirmadir.

Başka bir taktik uygulanmaması önerilir.Hele hele sakın olaki FULL STRvermeyin çünkü zihinselde boyle bir uygulamayla cok zor kasilirsiniz vekat kat israf yaparsiniz.Önerilen yöntem en iyisidir(zihinsel için).

B)YETENEK GELİŞİMİ(ZİHİNSEL):

2 çeşit gelişim söz konusudur(diğerlerini yapmanız tavsiye edilmez).

NO (1)

1- Ruh Vurusu , Siddetli vurus , Güçlü beden , Güçlü vuruş yeteneklerine birer puan ekleyin.
2- İlk önce Ruh Vurusu yeteneğini master hale getirin.
3- Daha sonra Siddetli vurus yeteneğini master hale getirin.
4- Daha sonra Güçlü beden yeteneği master hale getirilmeli.Beden Savaşçısının sahip olduğu en iyi savunma skill yetenigidir.
5- Daha sonra Güçlü vuruş yeteneğini master hale getirmeye başlanmalı.(dueollarda cok etkilidir)
6- kılıç darbesi yeteneğini sona bırakın.Bu skill hizli yuklensede grandmaster kadar cok guclu bir etkisi bulunmamaktadir.

NO (2)

1- Siddetli vurus , Ruh Vurusu , Güçlü beden , Güçlü vuruş yeteneklerine birer puan verin.
2- Siddetli vurus yeteneğini ilk önce geliştirin.
3- Daha sonra Ruh Vurusu yeteneğini master hale getirin.
4- Daha sonra Güçlü beden yeteneği master hale getirilmeli.
5- Daha sonra Güçlü vuruş yeteneğini master hale getirmeye başlanmalı.
6- kılıç darbesi yeteneğini sona bırakın.

NOT:Zihinsel savaşçı için savunucu stat tatkiğine gidilmemesi gerekmektedir.


ŞAMAN

Şamanlar basit bir yapılandırmaya sahiptirler:

Str'ye ihtiyaç duymazlar.Yelpazeyle bazı kişileri 5 civari damagelarvurmaniz komik gibi gorunsede inte cok vermeniz sonucu ve ilerkiseviyelerdeki silahlariniz sayenizde karsinizda fazla kisi duramaz.Enazindan siz kolay kolay ölmezsiniz.

Benim önerim:

1)Başta 20 İNT
2)25 VİT
3)30 İNT
4)40 VİT
5)50 İNT
6)Sonrada full Vit,full int,sonrasinida dexe verebilirsiniz böylecedaha sağlam olursunuz(STR vereyim demeyin zaten o sureden sonra gayetsaglam ve guclu olacaksiniz)

Yeteneklerde ise;

Ejderha gücünü seçecekseniz hiç güçlendirmeye vermeyin sadece atakgüçlerine yüklenin. Ejderha Kükremi,Ejderha figürü diyerektengüçlendirebilirsiniz.Eğer ben tek başıma kasacagim diyorsaniz hiçyansıtma ejderha yardımı gibi özellikleri açmayın bile.

İyileştirmeyi seçecekseniz, öncelikle iyileştirmeyi m1 yapmanızıöneririm böylece kendinize bolca hp yukler hem iksir masrafindankurtulur hemde gruplarda yeriniz olur.Burada ise atacklari sonabirakmak veya iyilestirmeden sonra düşünmek size kalmış.


NİNJA

En çok konuşulan sorusu olan karakterdir.

Kılıç mı, Bıçak mı?

Bu tamamen kişinin KENDİ tercihine kalmıştır.

Bıçakların daha güçlü öldürücü etkisi vardır. Ancak kılıçların dahayüksek derecede hasar verdikleri de bir gerçektir. 25inci SeviyedeGümüş Kılıç gerçekten çok iyi bir seçimdir, çünkü %30luk bir saldırıhızı vardır. Fakat, yine de, bir kılıcı +5in üstünde yükseltmekneredeyse imkansızdır, çünkü iki tane + shirikene ihtiyaç duymaktadır.Eger bir Dolunay Kılıcı veya Siyah Yaprak Hançeriniz var ise, bunlarınseviyelerini yükseltmeden önce iyice düşünün.
Bıçak kullanmalısınız. Bıçak kullandıgınız zaman, becerilerinizdenönemli ölçüde hasar verdiginizi göreceksiniz. Yapılan bir denemesonucunda görülmüştür ki, +4 gümüş kılıç kullanılarak 700 hasarverilmiştir, oysa +6 makas bıçagı kullanılarak 1300 hasar verilmiştir.

Ninjalar str ye vermeden büyük hasarlara sebebiyet verenkarakterlerdir(STR vermeden böyle yapıyor birde ben str ye veriyimde ozaman çok güçlü olsun diyip denemeyin)

STAT GELİŞİMİ

1)Başta 20 VİT
2)25 DEX
3)30 VİT
4)40 DEX
5)45 VİT
6)Gerisinide azamiye ulaşıncaya kadar önce VİT,sonra DEX'e vermeniz önerilir.

Okçu ninja olmak istiyorsaniz ki ben okçuyu sadece gruplarda belirlibir seviyeye kadar kasilmaniz icin oneririm.hatta ok becerileriniogrenmeyip sadece normal okla slot çekmenizi öneririm.

Eger okçu olacaksaniz.Ateşli oku M1 yapmanızı sonra zehirli oku M1yapmanızı öneririm çünkü zehirli ok düşmanı bir süre durdugu sirada onaiyi bir sekilde atesli okla atak yapabilir ve bu sirada caninizifulleyebilme sansinizi kullanmis olursunuz.

Eger ben okcu ninja olmayacagim diyorsaniz;

Burda karar tamamen size kalmis.Batirma becerisinide basta M1Yapabilir, Cevirmeyide yapabilirsiniz.Veya hangisi size daha iyigeldiyse.Ama ben zehirli bulutu yapmanızı önermem.hangi silahikullanacagim diyorsanız ninja başlığının hemen altında yazmıştımburdada karar size kalmış.

SURA

Surada şaman gibi basit yapılıdır (basit görünsede ince işlerdir aslında)

Birkaç ipucu:

Eğer karabüyüyü seçecekseniz;

1)20 İNT
2)25 VIT
3)35 İNT
4)40 VİT
5)Gerisinide öncelikle full int sonrada full str olacak şekildevermeniz yaranınıza olacaktir(daha sonrakileride dexe vermeniz önerilir)

Eğer Büyülü silaha verecekseniz;
1)15 İNT
2)20 VİT
3)20 STR
4)35 VİT
5)35 STR
6)Bundan sonra 40-50 arasi STR de durabilirsiniz yada inte verdikten sonra yad bir yandan vite vermeniz önerilir.

Çünkü büyülü silah adı üstündedir silaha yöneliktir ve atağa yönelikolacağından str ye ihtiyaciniz olacaktir ama bu büyü derseniz intevermemizin sebebide odur.Yeteneklerin işe sağlamasını yaramaktır.- Resim Silinmiş.
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt