1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

<| Karahan Online Başlangıç Rehberi |>


 1. Pro

  Pro rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.525
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ogrenci
  Şehir:
  Ankara/Okul
  [​IMG]

  İLK GİRİŞ

  Evet arkadaşlar Karahan onlinin resmi sitesinden önce Başlangıç rehberini sunuyorum:


  Kayıt ve Giriş
  Eğer Adresiniz yoksa Kayıta , varsa Kulanıcı adını ve şifreyi girip Girişe Tıklayın!
  - Resim Silinmiş.
  Kayıt
  Kayıt Toplam 3 Adımdan oluşmakta... Bunlar:
  1-Yaş doğrulama, Bu Bölümde Doğum tarihinizi yazın ve sonra ki adıma Tıklayın.
  - Resim Silinmiş.
  2-Hesap Yaratma, Kullanıcı Kimliği(Nick Name)'ı yazın, sonra Parola(Password), E-posta(E-mail) adresinizi daha sonra İsminiz Soyadınız,cinsiyetinizi ve son olarak Güvenlik Sorusunu yazın ve sonra ki adıma tıklayın.
  - Resim Silinmiş.
  3-Hesap Doğrulama, Site size bilgilerin dogğru olup olmadıgını soruyor kontrol edip, Devam diyin... Ve son olarak en başta dedigim gibi Kullanıcı ismini ve parolayı yazıp girin...
  - Resim Silinmiş.
  Yükleme ve Kurma

  1-Ana menüde Bulunan Ücretsiz indire Tıklayın.
  - Resim Silinmiş.
  2-Tıkladıkdan sonra acılan sayfada bir kaç sitenin logosu cıkacak bunlardan birini seçin ve tıklayın... daha sonra deçtiginiz sitede download ikonuna Tıklayın ve indirmeye başlayın.
  Not: Resmi siteden verilen linkler haricinde asla oyunu indirmeyin, virus vb şeyler Bulaşabilir...
  - Resim Silinmiş.
  - Resim Silinmiş.
  3-Oyun indikden sonra Setup dosyasını açın ve Sürekli olarak ileri diyin :mrgreen: Oyun yüklendikden sonra Masaüstünde ki İcon'a tıklayın ve gerekli updatelerin yapılmasını bekleyin update bittikden sonra Oyuna başla ya tıklayınız.. oyun açılacaktır...
  - Resim Silinmiş.
  Oyuna Giriş

  Oyuna Girmek

  Şuan 3 server bulunmakta. Bu serverlardan isteğinizi seçin ve Tıklayın
  - Resim Silinmiş.
  Karşınıza Kullanıcı Kimliği adlı Giriş çıkacak burada ki boşluklara bilgileri girin ve Tamam'a Basın.
  - Resim Silinmiş.

  Karakterler

  KAVİMLER
  Pars kavimi

  Hakkında
  Azametli Yılan Kavmiyle kıyaslandığında onların tam tersi gibidirler. Bedensel özellikleri ve güçleri çok daha üstündür. Hünerleri diğer iki kavimden de daha yüksektir. Boyutlarıyla ölçüldüğünde nispeten güçsün olan devasa silahlar taşırlar. Ama düşük saldırıları hızları sizi yanıltmasın; güçlü yapıları sayesinde çok fazla hasar verirler, bu özelliklerini unutmak
  çok sayıda savaşçının ölümüne neden olmuştur.
  Temsilcisi
  Kara Kalpli Pala Konug. 23 yaşındadır, Pars Kavmi’nin en onurlu
  üyelerinden biri olan babası Cin Usta Ejder Kavmi’nin Baş Ustası Yel-Han
  tarafından yanlışlıkla öldürülmüştür. Rua-Han onu evlat edinip
  eğitimini üstlense de konug Ejder Kavmine olan nefretini asla
  yenememiştir. Sonunda içindeki en iyi olma hırsı onu pala
  sanatındaki en iyi Ustalardan biri yapmıştır.


  01. İnce Kılıç
  İnce Kılıç sanatı Beyaz Pars Aşireti’nden Kara Kalpli Konug tarafından öğretilir. Ölen Cin Usta’nın oğlu olup Rua-Han tarafından evlat edinilip eğitilen Konug Güney Ejder Kavmi’nden Kurt-Han’I yenerek kavimler arasında oldukça önemli bir yere yükselmiştir. İnce Kılıç sanatında eğitim alan savaşçılar Beyaz Pars Dövüşçüleri olarak da bilinir.
  02. Uzun Mızrak
  Uzun Mızrak sanatı Rua-Han’ın en büyük oğlu Has Balta Yaru tarafından öğretilmektedir. Cin Usta’nın ölümünden sonra Baş Usta konumuna geçmiştir. Kaba görünümüne karşın kavimdeki en yetenekli savaşçıları seçip eğiten duyarlı ve anlayışlı bir öğretmendir. Rua-Han’ın tartışılmaz veliahdı olarak gösterilmiştir. Uzun Mızrak sanatında ustalaşanlara Anka Savaşçıları denmektedir.
  03. Kama
  Kama sanatını öğreten usta Kötü Ruh Kama-Han’dır. Yaşlı, sinsi ve acımasız bir adamdır. Vahşi bir görünüme de sahip olan Kama-Han başarıya ulaşmak için kendi adamlarının yaşamlarını kurban etmek de dahil olmak üzere her yolu deneyecektir. Sadece düşmanlarını korkutmakla kalmaz, zırhındaki kafatasları en güçlü müttefiklerini bile ürkütür. Baş Usta konumundaki genç efendilerden ölesiye nefret etmekle birlikte Rua-Han’a meydan okumaya da cesaret edememektedir. Gizliden gizliye onları eleştirirken öğrencilerinin seferlere katılmasını engellemek için çeşitli bahaneler bulmaktadır. Kama’da ustalaşan dövüşçülere Ejder Kaplumbağası Savaşçıları denir.

  Yılan kavimi
  Hakkında
  Diğer budunlara oranla bedensel hünerleri düşük de olsa bunu üstüm silah tasarımlarıyla kapatan bir topluluktur. Azametli Yılan Kavmi’nin diğerlerine daha üstün olan ani saldırıları düşmanlarını hızla bertaraf etmek için düşünülmüştür. Yılan Kavmi’nin kendilerine özel bir silahı vardır. Kopuz. Görünüşte zararsız olan bu aletin uzan mesafelerden ses dalgalarını kullanarak düşmanları öldürebilmesinden dolayı sıklıkla suikastler için kullanılır. Yakın dövüşte Yılanlar hançeri tercih ederler.
  Temsilcisi
  Çift Bıçaklı Yıldırım Enki. 20 yaşındayken anne ve babası Efsane Şehri’ndeki savaşta öldüler. Set-Han henüz bebekken onun hayatını kurtardı ve onu Azametli Yılan Kavmi’ne geri getirdi. Yaşı gelir gelmez eğitimine başladı. Enki Ejder ve Pars Kavimlerinden nefret etmekte çünkü onları anne ve babasının ölmünden sorumlu tutmaktadır. Bu tatmin olmamış nefretinden nasibini alarak onun çift bıçaklarının ucunda hayatlarını kaybedenler Enki Usta’nın Azametli Yılan Kavmi’nin Baş Suikastçısı olmasını da sağladılar.

  01. Pala
  Ölümcül Pala Batu-Han’ın eğitim verdiği gizemli bir mekandır. Pala Sanatını öğreten Usta Batu-Han silahsızken sıradan görünümlü biridir ama çok hızlıdır ve onu hafife almanın bedeli ağırdır. Yılan kavmine katıldığından beri adım adım yükselerek sonunda Pala sanatının Büyük Üstadı olmuştur. Set-Han tarafından son derece saygı gören Batu-Han’ın önderliğinde Kılıç Aşireti Yılan kavmindeki en nüfuzlu birlik olmuştur. Pala Sanatında eğitim alanlar Zehir Savaşçılar olarak bilinmektedir.

  02. Çift Bıçak
  Çift Bıçak sanatı Usta Enki tarafından öğretilmektedir. Bu gözü dönmüş katil aynı zamanda dövüş sanatlarında da eğitim vermektedir. Ailesinin Pars ve Ejder kavimleriyle yapılan savaşta ölümü üzerine her iki budundan da nefret eden Üstad dövüş sanatları eğitimini Yağı-Han’dan almıştır.

  03. Kopuz
  Karum Evi’ndeki bazı insanlar müzik sever ve düşmanlarıyla sesle savaşırlar. Set-Han’ın kızı Kuğu Hanım dövüş sanatları öğretmenidir. Soğuk ama güzeldir, son derece marifetli olup ses dalgalarıyla yapılan saldırılarda ustadır. Fısıldayan Yel Kavmi’nin eski Ustası olarak önceki Baş Kopuz Ustası’nın ölümünden sonra babasının emirlerini dinleyerek Azametli Yılan Kavmi’ne katıldı ve Baş Usta oldu. Şimdi Kuğu Hanım tüm kavimleri birleştirmeyi amaçlayan Hayalet Müziği Aşireti’nin lideridir.

  Ejder kavimi
  Hakkında
  Diğerlerine kıyasla daha ortalamadırlar. Çok uç derecede güçlü bir yanları olmayan dengeli ve oturmuş karakterlerdir. Kılıç, pala ve savaş eldiveninde uzmanlaşırlar. Kılıç ve pala daha yakın mesafe silahlarıyken savaş eldiveni Ejder Budunu üyelerinin iç güçlerini kullanrak uzun mesafelere saldırılar yapmasına olanak verir. Temsilcisi – Kılıç Ustası Kurt-Han. Duygusuz ve kurnaz olan bu adam 22 yaşında Ejder Hakanı Oda-Han’ın Baş Eğitmeni konumuna gelmiştir. Oda-Han’ın da hocası olan Usta Yel-Han’ın son öğrencisidir.
  Temsilcisi
  Kurt-Han ve Oda-Han’ın kızı Manolya’yı evlendirmek için anlaşılmıştı. Ne var ki Manolya 15 yaşında töreye isyan ederek Pars Kavminden İnce Kılıç Ustası Konug’la ilişkiye girdi. Babası bunu öğrendiğinde öfkelenmiş ve ona kabilesinde kalıp Kurt-Han’la evlenmeye zorlamıştı.

  01. Ağırkılıç
  Kılıç kullanma sanatı 「Muteşem Kılıç Evi」’nde Üstad Kurt-Han’dan öğrenilir. Yakışıklı çehresinde kayıtsız bir ifade, sessiz ama ölümcül saldırı sanatını öğrencilerine aktaran bir usta… Manolya’yla yapacağı evliliğin reddi bir zamanlar nazik olan Kurt-Han’ın yakışıklı yüzündeki yıllara çok şey eklemiştir. Ne zaman Oda-Han onu ziyaret etse Kurt-Han’ın gözleri uzaklara Azametli Yılan Kavmi’nin topraklarının olduğu yöne dalıp gider.

  02. HafifKılıç
  HafifKılıç yolun 「Muteşem Kılıç Evi」’nde Tılsımlı HafifKılıç Şu Usta’dan öğrenilir.. İnsanlar onunla ilk karşılaştıklarında tek gördükleri şişman orta yaşlı bir kasaptır. Muhteşem Ejderha Okulu’nun üç Büyük Efendisi’nden biri ve HafifKılıç Muhafızların liderini görmekte zorlanırlar. Çoğunun görmekte zorlandığı şey aslında bu hantal adamın içindeki çeviklik ve kocaman HafifKılıç kullanmasına yarayan ustalığıdır.

  03. Güç Topu(Savaş Eldiveni)
  umruk dövüşü sanatı 「Muteşem Kılıç Evi」’nde Üstad Yel-Han’dan öğrenilir. Yel-Han’ın dövüş düsturu rüzgar gibi yumruk atmak ve gölge gibi hareket etmektir. Ciddi yüzünün ardındaki gerçek gücünü hiç kimse bilmezdi. Büyük Efendilerin en yaşlısı olarak Oda-Han’a olan bağlılığı asla sorgulanamazdı. Muhteşem Ejder Kavmi’nin onurunu her zaman korurdu.

  Karakter Yaratımı

  Karakter uygula seçegine tıklıyoruz. Orada karakterimizin özelliklerini belirliyoruz... ve Tamam seçeneğine tıklıyoruz.
  Sonuç Olarak karakterimiz orataya cıkıyor. Başlata tıklayıp oyuna giriyoruz.
  - Resim Silinmiş.
  - Resim Silinmiş.

  Stat'lar
  - Resim Silinmiş.

  Beceriler
  Beceriler Her Kaviminde Bulunan 3 Npc den sağlanır ve her beceri değişik beceri puanları ister, Beceri puanları her lvl atladıgımızda verilir, isterseniz yeni beceriler öğrene bilirsiniz isterseniz bildiğiniz becerileri geliştire bilirsiniz...

  Ejder kavimi Becerileri
  Diğerlerine kıyasla daha ortalamadırlar. Çok uç derecede güçlü bir yanları olmayan dengeli ve oturmuş karakterlerdir.Toplamda 3 Beceri ustunde Yoğunlaşmılardır bunlar:

  Ağırkılıç
  - Resim Silinmiş.
  Güçtopu
  - Resim Silinmiş.
  HafifKılıç
  - Resim Silinmiş.

  Yılan kavimi Becerileri
  Diğer budunlara oranla bedensel hünerleri düşük de olsa bunu üstüm silah tasarımlarıyla kapatan bir topluluktur. Azametli Yılan Kavmi’nin diğerlerine daha üstün olan ani saldırıları düşmanlarını hızla bertaraf etmek için düşünülmüştür.Toplamda 3 Beceri ustunde Yoğunlaşmılardır bunlar:

  Çiftbıcak
  - Resim Silinmiş.
  Kopuz
  - Resim Silinmiş.
  Pala
  - Resim Silinmiş.

  Pars kavimi Becerileri
  Azametli Yılan Kavmiyle kıyaslandığında onların tam tersi gibidirler. Bedensel özellikleri ve güçleri çok daha üstündür. Hünerleri diğer iki kavimden de daha yüksektir. Boyutlarıyla ölçüldüğünde nispeten güçsün olan devasa silahlar taşırlar. Ama düşük saldırıları hızları sizi yanıltmasın; güçlü yapıları sayesinde çok fazla hasar verirler, bu özelliklerini unutmak
  çok sayıda savaşçının ölümüne neden olmuştur.Toplamda 3 Beceri ustunde Yoğunlaşmılardır bunlar:

  Kama
  - Resim Silinmiş.

  İnce Kılıç
  - Resim Silinmiş.

  Uzunmızrak
  - Resim Silinmiş.

  PVM

  Canavarlara 2 kere tıklayıp saldıra bilirisniz isterseniz ve ruhunuz yeterince varsa isterseniz becerilerinizide kullanabilirsiniz...
  - Resim Silinmiş.

  Oyun Kontrolü
  - Resim Silinmiş.
  - Resim Silinmiş.

  [​IMG]
  Diğer Önemli bilgiler
  [​IMG]
  1-)Mobs [0-50 LvL]
  2-)Pet
  3-)Yükseltme - Geliştirme - Birleştirme Rehberi
  4-)Mobların Lvlerini Öğrenmek
  5-)Azametli Yılan Kılavuzu
  6-)Stat
  7-)Skill
  8-)Han Parası Nasıl Yüklenir Oyunda Nasıl Kullanılır ?
  9-)Han Parası Nasıl satın Alınır?
  10-)Pazar Yerinde bulunan itemlerin özellikleri
  11-)Hangi Eşya Hangi Yaratıktan Çıkar?(0-118)
  12-)Hata Göstermeden Oyundan Atma Sorunu Çözüm Yolları
  13-)Service pack 2 ve 3 hatası ve çözümü
  14-)[Error::mGXD.Init(3)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası
  15-)Karakol Savaşları
  16-)<| Karahan Online Başlangıç Rehberi |>
  17-)S.S.S
  18-)Şans
  19-) Yeni Patch de Oyundan Atma Sorunu Çözüldü !!! - 25.06.2009
  [​IMG]

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Mükkemmel bir rehber olmuş , teşekkürler.
   
 3. Pro

  Pro rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.525
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ogrenci
  Şehir:
  Ankara/Okul
  Görevimiz...
   
 4. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.469
  Beğenilen Mesajlar:
  368
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  ellerine sağlık çok harika bir çalışma olmuş.


  Ps : topic tarafımdan global yapılmıştır 8)
   
 5. XER0

  XER0  

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  10.178
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  grafikleri güzele benziyor :beer:
   
 6. Agilla

  Agilla rank8

  Kayıt:
  18 Haziran 2008
  Mesajlar:
  2.633
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  30-Day Trial
  bunu indirene kadar yıllar geçer yokmu tek link hızlı bi ftp falan
   
 7. Pro

  Pro rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.525
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ogrenci
  Şehir:
  Ankara/Okul
 8. Platiny

  Platiny rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.256
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Martingen Straße
  Şehir:
  S.Agustin/Madrid
  güzel başlık olmuş.ellerine sağlık-teşekkürler
   
 9. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.469
  Beğenilen Mesajlar:
  368
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
 10. Pro

  Pro rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.525
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ogrenci
  Şehir:
  Ankara/Okul
  Ne demek Gorevimiz...
   
 11. aPolyannA

  aPolyannA rank8

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  308
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Pro Gamer
  Şehir:
  Güneşin battığı yerde
  Çok güzel konu olmuş ellerine sağlık :muck:
   
 12. Winterspring

  Winterspring rank8

  Kayıt:
  7 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1.103
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Güzel rehber , ellerine sağlık fakat
  Kod:
  [EXL][/EXL]
  'e fazladan bir
  Kod:
  [Center][/Center]
  koymuşsun onu düzeltirsen iyi olur.

  Edit : Düzeltilmiş.
   
 13. Misproject

  Misproject Buralıyım

  Kayıt:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  3.879
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Antalya Beach Park
   
 14. TwiLighT

  TwiLighT rank8

  Kayıt:
  24 Ekim 2008
  Mesajlar:
  3.851
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Harika bir çalışma olmuş. eline sağlık :muck:
   
 15. Prisoners

  Prisoners olduser

  Kayıt:
  21 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  ARIN GIDA ALKOLLÜ İÇECEKLER - MEŞRUBAT PAZARLAMA
  Şehir:
  Bakırköy // İstanbul
  Ellerine sağlık. Süper topic olmuş
   
 16. Pro

  Pro rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.525
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ogrenci
  Şehir:
  Ankara/Okul
  Thnkx Görevimiz :muck:
   
 17. SatanicTurtle

  SatanicTurtle rank8

  Kayıt:
  18 Nisan 2009
  Mesajlar:
  699
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Mad House
   
 18. Winterspring

  Winterspring rank8

  Kayıt:
  7 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1.103
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Karahan Online
  - Resim Silinmiş.
  TwelveSky 2/Karahandan çok daha önce çıktı/
  [​IMG]

  Nedir bu acaba?Yapımcılar falan aynıda benim mi haberim yok :?:

  Rehber hoş fakat oyun :sfff:
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 19. Pro

  Pro rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.525
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ogrenci
  Şehir:
  Ankara/Okul
  Evet, Karahan Online 12sky2 Sadece Türkçeye çevrilmiş Hali :D
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 20. Winterspring

  Winterspring rank8

  Kayıt:
  7 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1.103
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Yeni öğreniyorum gerçekten , girdim ts2'ye baktım oyunlar aynı.Skill bar falan afalladım.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017