1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Karadeniz'in suyu ısındı


 1. StarkDrache

  StarkDrache Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.958
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kuzey Yarım Küre
  NATO gemilerinin Karadeniz'de boy göstermesine Rusya tepkili. Rusya'dan gelen açıklama gerilimi tırmandırdı.
  Gürcistan'a yardım için Karadeniz'de dolaşan ABD gemileri Ruslar'ı çileden çıkardı. Rusya NATO gemilerini izlediklerini duyurdu.
  Rusya bu açıklamasıyla bir anlamda NATO'ya meydan okudu.


  Öte yandan Rusya Genelkurmay Başkan Yardımcısı Anatoliy Nogovitsin, NATO gemilerinin Gürcistan’a sadece insani yardım yaptığı konusunda kuşkularının olduğunu ve Karadeniz’deki NATO savaş gemilerinin kendilerini endişelendirdiğini söyledi.

  RUSYA ABD SİLAHLARINI İADE ETMEYECEK

  Nogovitsin, Rus askerlerinin, Gürcü birliklerinden çok sayıda ileri
  istihbarat teknolojileriyle donatılan askeri "Hummer" marka araçlar ele geçirdiğini belirterek, "Bu Hummer’ların akıbetinin Pentagon’u endişelendirmesinin boşuna olmadığını ortaya çıkardık. Bu Hummer’larda çok sayıda ilginç şeyler bulduk. Bu araçlar Rus uzmanlar tarafından şu anda inceleniyor ve bunu ABD’ye iade etmeyeceğiz" dedi.

  ABD SAHİL GÜVENLİK GEMİSİ BATUM'DA

  ABD sahil güvenlik gemisi "Dallas", Gürcistan'ın Batum limanına geldi.
  "Dallas"ın, Gürcistan'a yapılan insani yardım çerçevesinde Batum limanına geldiği kaydedildi. Gürcistan'a insani yardım malzemesi taşıyan bir diğer ABD savaş gemisi "Mount Whitney"in de birkaç gün içerisinde Batum'a gelmesi bekleniyor.
  "Mc Faul" adlı Amerikan gemisi de dün taşıdığı insani yardım malzemesini boşalttıktan sonra Batum'dan ayrılmıştı. ABD savaş gemilerinde insani yardım malzemesi olarak içme suyu başta olmak üzere bebek maması ve diğer ihtiyaç maddeleri bulunuyor.
  Alıntıdır