1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"Kaptan Yorulmuş Mürettebat Bezmiştir"


 1. Hayta35

  Hayta35 Bilgiliyim

  Kayıt:
  27 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1.872
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  3 Bank
  Bahçeli Türkiye'yi Pusulası Bozulmuş Gemiye Benzetti, Nevruz Sonrası Terör Eylemlerinin Artması Sürpriz Olmaz Dedi.
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkiye'yi pusulası bozulmuş bir gemiye benzetirken ilerleyen günlerde, Nevruz'u takip eden süreçte terör eylemlerinin artmasının sürpriz olmayacağını söyledi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkiye'yi pusulası bozulmuş bir gemiye benzetirken ilerleyen günlerde, Nevruz'u takip eden süreçte terör eylemlerinin artmasının sürpriz olmayacağını söyledi.

  İzmir'de sanayici, iş adamları ve partilileriyle akşam yemeğinde bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu değerlendirdi. Bahçeli "Diyarbakır'ı Tahrir'e çeviririz" diyerek ülkeyi tehdit edenlere karşı alınan önlemlerin belirsizliğini muhafaza ettiğini savunarak, "Önümüzdeki süreçte özellikle Nevruz'u takip eden günlerde bölücü çevrelerin daha da şımarması ve eylemlerini fütursuzca sergilemeleri sürpriz sayılmamalıdır. Özgürlük, barış, insan hakları, onur gibi ulvi kavramların arkasına gizlenerek zehir saçanlara dikkat etmek ve hiçbir Oyuna gelmemek gerekmektedir. Türkiye bu haliyle fırtınalı bir denizde yol almaktadır. Kaptanı yorulmuş, pusulası bozulmuş, dümeni kırılmış, mürettebatı bezmiş durumdadır. Bu nedenle Dünya'yı ve ülke gerçeklerini iyi görerek analiz etmek gerekmektedir. Millet olarak küreye başkent Ankara'dan bakan geniş bir ufka ve derin kavrayışa ihityacımız vardır" diye konuştu.

  -"İLERİ DEMOKRASİ SÖZÜ DEMOKRASİYİ ÇÜRÜTMEKTEN BAŞKA İŞE YARAMAMAKTADIR"-

  Bahçeli, Türkiye siyasetinin "bayağı', "kalitesiz' ve çirkin tezgahlara sahne olduğunu belirterek, siyasetçileri ve diğer bazı meslek mensuplarını iddia, itham ve zan altında bırakıcı olayların vuku bulduğunu ifade etti. Bahçeli şunları söyledi:

  "Gizli ve karanlık bir el ülkemiz siyasetini yakın coğrafyalardaki gelişmelere paralel tanzim etmeye, yeniden biçim vermeye, şekillendirmeye çalışmaktadır. Bunun için niyeti, emeli ve kimliği şaibeli isimler kullanılmaktadır. Takdir esersiniz bu son derece marazi gelişmeler işleyen yargı süreçleriyle simetrik biçimde ilerlemekte ve Türkiye tekrar dehşet dengesine çekilmek istenmektedir. Bir tarafta özel hayatın dokunulmazlığı telefon dinlemeleri yoluyla ihlal edilirken, diğer tarafta muhalif ses ve şahsiyetlerin sindirilmesini hepimiz üzülerek izliyoruz. İleri demokrasi sözü ne yazık ki demokrasiyi çürütmekten başka hiçbir işe yaramamaktadır. Geleceğe yönelik güven ve bağlılık gün geçtikçe zayıflamaktadır."

  Bahçeli, 12 Haziran seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte iç siyasette tartışmaların seyrinin ve tansiyonunun yükseleceğini öne sürdü. Bahçeli, "Yargı ile hükümet kavgaları daha da yoğunlaşacak ve karşılıklı çekişmeler, eleştiriler ve suçlamalar ciddi oranda artacaktır. 12 Haziran seçimlerinde milletimiz tarafından iktidar partisinin dinlenmesi ve muhalefete geçmesi sağlanamazsa yargının tamamen siyasallaşması kaçınılmaz olacaktır" dedi.

  Türkiye'nin seçimlerden sonra Anayasa tartışmalarıyla tekrar boğuşacağını öne süren Devlet Bahçeli, "Değiştirilmesi teklif dahi edilemez olan maddelerin seyri ve durumu tartışmaların odağına yerleşecektir" diye konuştu.
  [​IMG]