Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Engin, Avusturya kampında kavga eden İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman'ın aralarında geçmişe dayalı bir kin olduğunu ve her iki futbolcunun da bundan böyle Beşiktaş'ta forma giymesinin zor olduğunu söyledi.

NTV Spor'a konuşan Sinan Engin, kaptanların kavgasından sonra iki futbolcuyu da barıştırmak için elinden geleni yaptığını söyledi. "Bir takımın birinci kaptanı ve ikinci kaptanı böyle yaparsa düşündürücü. Nasıl oynamışlar bunca zaman" diyen Engin, "Bence hayırlısı oldu. Barışmak istiyor musunuz diye sordum. İstemediler. Demek ki beşiktaş'ı istemiyorlar..Affetmeyi düşünmüyoruz. Para cezası verilecek. Menajerliği benden daha iyi kimse yapamaz. Elinde kalem olan bana saldırıyor. İki tane kaptan kavga ediyor. Ne yapalım? Ellerini kollarını mı bağlayalım. 15 dakika kavga ettiler. Ben barıştırayım dedim olmadı. Bana bu işi kimse öğretmesin. Bir tane densiz çıkıp kampın içinden haber veriyor. Ben ne yapabilirm. Gazeteci bana kaynağını söyledi. Ben de affettim. Onların da bu saatten sonra dönmesi zor. Aralarında çok büyük kin var. Ama artık bu noktalandı. Beşiktaş'ın menfaatleri söz konusu. Bu işler öyle kolay. Vazoyu kırdın mı yapıştırsan bile eskisi gibi olmuyor. Kalem elinde diye herkes kendini bu kadar güçlü zannedemez" dedi.

Sivok, Zapatocny ve Seriç transferinin takıma büyük katkı sağlayacağını söyleyen Sinan Engin, lig başlayınca çok farklı bir Beşiktaş izleneceğini belirtti.

SIVOK VE ZAPATOCNY PAHALI DEĞİL
"Lig başlayınca takımımı görecekler. Her yaptığımız iyi" diyen Engin, Sivok ve Zapatocny için bonservis bedelleri 4 yılda ödenecek. Rakamları çok yüksek değil. Colin Kazım'la rakamları aynı. Fazla bir şey söylemek istemiyorum. Sivok milli takımda oynayan futbolcu, almak kolay mı? Al bakalım Servet'i, Arda'yı" diye konuştu.

Gökhan Zan'a kaptanlık vereceklerini açıklayan Engin, tatil sonrası milli futbolcuyla anlaşacaklarını da sözlerine ekledi.

sinanengin02.jpg

Yukarı Alt