1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

"Kapsamlı Bir Anayasa Getireceğiz"


 1. Avasin

  Avasin  

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.437
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  İnşaat Mühendisi
  Şehir:
  Santa Clara/Küba
  Fatih'te vatandaşlara seslenen başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'başörtüsü sorununu biz çözeriz' sözlerini bir kez daha eleştirdi. Erdoğan, "Başörtü meselesi, çıktı 'ben hallederim' dedi. ya inanın eğer samimiyse, ben şimdi Kılıçdaroğlu'na diyorum ki, bugünden tezi yok -o da galiba buralarda bir yerdeymiş, duyar sesimi- Pazartesi günü hemen TBMM başkanlığına 110 ile müracaatı yapsınlar." şeklinde konuştu.

  KAPAMA GEREKÇESİ YAPILDI

  Başbakan Erdoğan, Türkiye'de on binlerce kızın başörtüsünden dolayı üniversiteye gidemediğini hatırlattı. Erdoğan, bu konunun AK Parti'nin kapatma davası için de kullanıldığını ifade etti. Gerekçesinin komik olduğunu söyleyen Erdoğan, "Velev ki örtse demişim. Bunu söylemenin suç olduğu bir özgürlükler ülkesi olabilir mi? İşte şimdi o özgürlüklerin olduğu ülkeye biz gidiyoruz. Pazar günü bunun için çok önemli. Bedeli ne olursa olsun bunu yapacağız. Kılıçdaroğlu, başörtüsü için çalışma başlattıklarını söylüyor. Sayın Kılıçdaroğlu, at o adamı, yoluna gül dökeyim. At, bir göreyim." dedi.

  KAPSAMLI ANAYASA SÖZÜ

  Erdoğan, "Biz sizin dürüstlüğünüze nasıl inanacağız? Akşam başka, sabah başka, bir hafta başka sonra başkasınız. Bunları pazar günü aşacağız. Yeterli görmüyoruz. İnşallah bununla adımı atacağız, 2011 seçimlerinden sonra da yeni katılımcı anayasayı getireceğiz." şeklinde konuştu.