Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
MaRJiNaL demiş ki:
Macro demiş ki:
İguanayı da öneririm
bu hayvan hakkında fiyat bilgin varmı ? :santa:
Bilmiyorum fakat düşünüldüğü kadar pahalı değildir gibime geliyor. 50'yi geçmez bence

shneZee* demiş ki:
ilginç hayvanlar demek ki, dürtüp uyandırmak lazım heralde :think:
sürekli uyuyorlar diye duymuştum :rolleyes1:
Akvaryumun dışından bakıp öldü diye telaşlanabiliyor insan. Cama vuruyorsun hareket yok itiyorsun hareket yok... Sağlam kıpırdatmak gerekiyor.

Macro demiş ki:
shneZee* demiş ki:
Macro demiş ki:
İguanayı da öneririm
bakılması zor hayvanlar diye duymuştum kaplumbağa iyidir :beer:
Kötü yanı arada ölü mü yaşıyor mu anlamak zorlaşıyor.
uyusun sorun olmaz benim için hatta sevinirim. fazla pislik çıkmaz uğraştırmaz beni. zamanında hamster bakmıştım. talaşlarıyla uğraşmak bi dert tüylerini kesmek bi dert kafesini temizlemek filan kokusu pisliği derken cami avlusuna saldım gitti :P :mrgreen:

cami avlusuna saldım gitti
:P
hamsterlar ayrı bir dert gerçekten ama kaplumbağa güzel,zevkli olabilir zaten evde uyku harici 3-4 saat bulunabiliyorum akşamları,geldiğim de iki döndürürüm sonra oturur karşılıklı bakışırız :santa:

GreenPearL

Bilgiliyim
Macro demiş ki:
İguanayı da öneririm
pray: Aynen benim arkadaşımda var tam 3 saat gözlemledik kamera ile 1 cm ya kımıldadı ya kımıldamadı :P görseniz çok tatlı ama çok ağır kerata :muck:

Spare_

Bilgiliyim
Macro demiş ki:
shneZee* demiş ki:
Macro demiş ki:
İguanayı da öneririm
bakılması zor hayvanlar diye duymuştum kaplumbağa iyidir :beer:
Kötü yanı arada ölü mü yaşıyor mu anlamak zorlaşıyor.
Ya topic tam makara olmuş. Okudum baştan sona habire gülüyorum :lol: Bizimde fii tarihinde babamlar kaplumbağ almıştı hiç bir koku vs. problemi olmamıştı yani öyle hatırlıyorum.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Pis kokuyorlar onlar yaaa, bizim altta oturan kızda vardı .. Gel bak diyordu gidiyordum ama amaç farklıydı :lol:

PS : Süppo bi papağanım var, tek geçerim cool2:

Toxicated demiş ki:
Pis kokuyorlar onlar yaaa, bizim altta oturan kızda vardı .. Gel bak diyordu gidiyordum ama amaç farklıydı :lol:

Papağan severim ama almam ben ya;
Küfür müfür eder sinirlerime hakim olamam :lol:

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Josephine demiş ki:
Toxicated demiş ki:

Papağan severim ama almam ben ya;
Küfür müfür eder sinirlerime hakim olamam :lol:
Amaç zaten küfür öğretmek, babacım falan diyen papağanı nabayım :lol:

5 senedir kaplumbağam var turp gibi maşallah genelde yemi fazla yemiyor ne atarsan yiyen cinsten benim kaplumbağa öyle alıştırdım bakımı fazla olmasada zor günde 2 kere suyunun degiştirilmesi lazım ancak bendeki akvaryumda oldugu için özel filitre kullanıyorum ayda 1 filtreyi temizlemem yetiyor... petshoplarda onların vitaminleri satılıyor hastalanmaması için onlardan alabilirsin... yem olarakta karedesi çok sever ve gunde 2 kez yemleyebilirsin hatta 3 kez bile yemleyebilirsin bendeki domuz gibi oldu kocaman bişey ne atsan yiyor :D

bLaster demiş ki:
5 senedir kaplumbağam var turp gibi maşallah genelde yemi fazla yemiyor ne atarsan yiyen cinsten benim kaplumbağa öyle alıştırdım bakımı fazla olmasada zor günde 2 kere suyunun degiştirilmesi lazım ancak bendeki akvaryumda oldugu için özel filitre kullanıyorum ayda 1 filtreyi temizlemem yetiyor... petshoplarda onların vitaminleri satılıyor hastalanmaması için onlardan alabilirsin... yem olarakta karedesi çok sever ve gunde 2 kez yemleyebilirsin hatta 3 kez bile yemleyebilirsin bendeki domuz gibi oldu kocaman bişey ne atsan yiyor :D
aldığım günden beri yem atıyorum hiç yemiyor :think:

ölüp gidicek :rolleyes1:

DoomsDay demiş ki:
bLaster demiş ki:
aldığım günden beri yem atıyorum hiç yemiyor :think:

ölüp gidicek :rolleyes1:
balık yemi atıyorsan yememesi normal ya onlara özel karides alıcaksın yada dolabı acıcaksın ve bişiler atıcaksın

örn

marul
kıvırcık
peynir
balık(hamsi olabilir)
özel karides yemi
özel olarak maun yemi

atabilirsin balık olayına gelince büyük degilse atma sakın sonra ugraşma :D

Yukarı Alt