1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kanseri 84 kat arttırıyor!


 1. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  İngiliz bilim insanları moden insanın en büyük sorunlarından olan yalnızlığın kanser riskini 84 kat arttırdığını ortaya çıkardı.

  İngiltere’nin Ulusal Bilim Akademisi araştırmacıları, yalnızlığın kanser hastalığına yakalanma riskini ve öldürücülüğünü arttırdığını belirtti.

  YALNIZLIK KANSERİ GÜÇLENDİRİYOR

  Sıçanlar üzerinde yapılan araştırmada, yalnız bırakılan hayvanlarda tümör gelişimin çok daha fazla olduğu ortaya çıkarıldı.

  Bilim insanları kemirgenler üzerindeki etkinin insanlarda da aynı olup olmadığını kesinleştirmek için daha fazla test yapılması gerektiğini belirtirken, Yale Üniversitesi araştırmacıları fareler üzerinde yapılan deneylerde duygu, çevre ve hastalık ilişkinin belirleyici olduğunu ifade ettiler.

  SOSYAL DESTEK ÖNEMLİ

  Norveç’te fareler üzerinde yürütülen testlerde, yalnız bırakılan farelerin grup içinde yaşayanlara oranla 84 kat daha fazla tümör ürettiği tespit edildi.

  Araştırmaya dâhil olan Chicago Üniversitesi öğretim üyeleri, depresyonun kanser hastaları üzerinde çok olumsuz etkileri olduğunu belirtti ve sosyal desteğin kanseri atlatmak adına önemli bir unsur olduğunu vurguladılar.