1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kanlı Hesaplaşma


 1. SuperNaturaL

  SuperNaturaL rank8

  Kayıt:
  29 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.388
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  - Resim Silinmiş.

  Gösterim tarihi:12.Haziran.2009
  Yönetmen:Derek Yee
  Oyuncular:Jackie Chan, Naoto Takenaka, Daniel Wu, Xu Jinglei
  Dil:Çince, Japonca
  Tür:Aksiyon


  Derek Yee’nin yönettiği Kanlı Hesaplaşma'nın kadrosunda dövüş sanatları konusundaki ustalığıyla tanınan aktör Jackie Chan ile Naoto Takenaka var. Film, hayatını Tokyo'da sürdüren ve yaşadıkları bölgede istenmeyen Çinli göçmenlerin öyküsü üzerine kurulu.


  Konusu
  Hayatlarını Tokyo’da sürdüren Çinli göçmenler, Japonlar tarafından kabul görmemekte; hayatlarını sürekli olarak korku içinde ve kaçarak sürdürmektedirler. Çin’in kuzeyinde sade ve dürüst bir yaşam süren Steelhead ise bu hayatlardan tamamen habersiz yaşamaktadır.

  Steelhead, Tokyo’ya giden kız arkadaşı Xiu Xiu’dan uzun süre haber alamayınca endişe etmeye başlar ve onun peşinden Japon başkentine gider. Bu yolculuk pekçok maceranın da başlangıcı olacaktır…

  Steelhead, Tokyo’ya ulaştığında buradaki Çinli göçmenlerin zorluklarla dolu hayatlarına tanık olur. Göçmenler Japonların dostça olmayan tavırları kadar, Çinli çetelerin de baskısına maruz kalmaktadır.

  Kız arkadaşını arayan Steelhead, bir yakuza savaşçısıyla karşı karşıya kalır ve bu sayede kız arkadaşını da bulmuş olur. Ancak Xiu Xiu, Japon kimliği edinmiş ve bir yakuza olan Eguchi ile evlenmiştir. Steelhead burada insanların güvenini kazanır ve Eguchi’nin bir rakibini yenmesine yardım eder. Eguchi de buna karşılık Steelhead’e gece kulüplerinin yönetimini verir. Ancak Steelhead’in bu çete işlerine bulaşmak gibi bir niyeti yoktur. Tokyo’nun dışında yeni bir iş ve yeni bir aşk bulur. Fakat henüz başlamış olan huzurlu yaşamı fazla uzun sürmeyecektir…​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017