1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Kalıp Dosyalarını Açma [Videolu]


 1. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Merhaba bunu extraloob.com adına tamamen kendim hazırladım. Biliyorsunuz ki internette birçok işletim sistemi dosyaları, oyun dosyaları, program dosyaları vs. vs. kalıp dosyası olarak yani, .ISO, .BIN, .NRG gibi uzantılarla bulunmaktadır. Sizlere bunların nasıl ayıklanıp, PC'nizde bir disk gibi gösterileceğini anlatacağım. Bu sayede kalıp dosyasındaki verilere ulaşabileceksiniz.

  [​IMG]
  1. Adım [​IMG]
  viewtopic.php?f=207&t=168272 < Bu adresten DAEMON Tools Lite programını indiriyoruz.

  2. Adım [​IMG]
  İndirdiğimiz programı kuruyoruz.

  3. Adım [​IMG]
  Programımızı açıyoruz, sağ alt köşeden program simgesine sağ tıklıyoruz;

  Sanal Aygıtlar > 0 aygıtı (Bir çoklu ortam takılı değil) > Bir kalıp dosyası yerleştir yolunu izliyoruz.

  4. Adım [​IMG]
  Çıkan pencerede kalıp dosyamızı seçiyoruz. Otomatik açılmadıysa bilgisayarım klasörüne girerek kalıp dosyanızı bir disk olarak görebilir ve içindeki verileri kullanabilirsiniz.
  [​IMG]

  VIDEOLU ANLATIM
  [youtube]<object width="660" height="525"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zA8G9PdAS2Y&hl=en_US&fs=1&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zA8G9PdAS2Y&hl=en_US&fs=1&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="660" height="525"></embed></object>[/youtube]​