Kayıt
21 Aralık 2007
Mesajlar
4.271
Beğeniler
0
Şehir
BlackArmy ~ Stockholm
Kale Savaşları

1- Kale Savaşları’na Katılım ve Başvuru
Kale Beyliği için yapılan savaş Merak’ın güney-doğusunda ki arenada yapılmaktadır.
Kale Savaş’ına katılmak için , arenanın sağında bulunan, Kale Yöneticisine başvurmalısınız. Lonca olarak Saldıran tarafta savaşmak istiyorsanız, lonca liderinin sizin için başvuru yapması gereklidir. Tek kişi olarak katılmak isteyenler paralı asker olarak başvurularını yapmalıdır.

Eğer Saldıran taraf olarak lonca ile savaşmak istiyorsanız, lideriniz sizin için başvuru yapmalıdır yoksa savaşa paralı asker olarak karışabilirsiniz.
- Eğer ana saldıran taraf olarak bir lonca ile birlikte savaşa katılmak istiyorsanız, kahramanlık sertifikanız olması gerekli. Bunun yanısıra savaşa katılacak olan loncanın seviyesinin en az 5 ve 20 tane üyesi olmalıdır
- Paralı asker olarak savaşta yer almak için iki seçenek vardır. Saldıran ya da Savunan taraf.
- Saldıran tarafta yer alabilmeniz için karakterinizin seviyesi 15 ya da üstü olmalıdır.

2- Savaşa Hazırlık
Savaş başlamadan 10 dakika önce Merak’ta bütün katılımcılar gruplarına ayrılmış olarak arenaya hareket eder.

3- Kale Savaşı için Nesneler
Savaş alanında bulunan satıcılardan, bunlar savaşda kullanabileceğiniz malzemeleri satarlar, savaş esnasında kullanmak için her türlü malzemeyi satın alabilrisiniz. Her iki takım 10 dakika öncesinden savaşın sonuna kadar istedikleri nesneleri satın alabilirler. Burada alınan her malzeme sadece kale Savaşlarında kullanılabilir. Satıcıların değişik karışımlar ile hazırladığı birçok değişik türden malzeme üretilebilir.
- Karışımların 3 değişik türü vardır. Su, toz ve taş
Herbir tür için sadece 1 madde seçilip, diğer malzemelerden maksimum 3 adet ile karıştırılabilir.Örnek olarak , karışım için 80 değişik türden su vardır ve herbirinin etkisi ayrıdır.

4- Kale Savaşı Harita ve Radarı
Savaş başladığında, katılımcıların hepsi, savaş haritasını ve radarını kullanabilir.
- Sadece Lonca lideri ya da subayları sinyal gönderebilirler ve lonca üyeleri bu sinyalleri alabilirler.
- Savaş esnasında sinyal işaretine tıklandığında fare oku göstergesinde sinyal işareti çıkar. Ve sinyal vermek istediğiniz bölgeyi işaretleyip tekrar tıkladığınızda orası işaretlenir
- Ayrıca haritada sinyallerin yanısıra liderinizi,diğer arkadaşlarınızı,müttefiklerinizi ve Kale kapılarının yerlerinide görebilirsiniz.

5- Kale Savaşı
5.1 Temel Bilgiler
Savaş iki bölümden oluşmaktadır. Kale içinde ve kale dışında . Kale dışındaki savaş 15 dakika, içerideki savaş maksimum 45 dakika sürer. Savaş esnasında diğer oyuncuları öldürdüğünüzde verilen cezalar kaldırılır. Eğer savaş esnasında ölürseniz otomatik olarak loncanızın tekrar dirilme noktasına dönersiniz- Öldüğünüzde tecrübe ya da yetenek puanı kaybetmezsiniz.
Her oyuncunun ayaklarını çevreleyen renkli halkalardan , hangi tarafta yer aldığını (Saldıran ya da Savunan) anlayabilirsiniz.

Saldıran taraf : Kırmızı Halka
Saldıran tarafın en iyi 3 Loncası : Kırmızı ve Mor Halka
Savunan taraf : Mavi Halka
Kale sahibi Lonca : Mavi ve Mor Halka

Savaş süresi boyunca subaylar değiştirilemez ve başkaları alınamaz, ayrıca savaşa katılmış olanlar geri çekilemezler.

5.2 Kale dışındaki savaş
Bu savaş Saldıran tarafın en iyi 3 loncasını seçmek içindir. Burada Saldıran tarafta yer alanlar birbirlerine karşı mücadele ederler. Ne kadar çok oyuncu öldürürseniz o kadar fazla puan kazanırsınız, bu puanlar en iyi 3 loncayı belirlemek içindir.
Savunan taraf kale dışına teleport olarak saldıranları öldürebilirler, ne kadar çok kişi öldürürler ise bu kalenin içindeki kuleleri daha da güçlendirir.

5.3 Kale içindeki savaş
15 dakikadan sonra savaş ,kale içinde devam eder. Kale kapıları kapanır ve iki tane savunma kulesi ortaya çıkar. Kapıların açılabilmesi için bu iki kulenin yıkılması şarttır. Savunan taraftakiler Teleportçular yardımı ile içeriye ve dışarıya teleport olabilirler.

5.4 Kale Beyinin seçilmesi
Kale içindeki odaya girdiğinizde , hükümdarın yerine saldırılmalı ve lonca için puan toplamanız gerekli, buraya sadece lonca liderleri saldırabilir ve yokedebilir.

Loca liderinizin her vuruşunda loncanız puan kazanır, eğer ölürse puan kaybeder. Sadece yakından saldırı yapılabilir.

Saldıran taraf burada bulunan kılıcı 45 dakika içinde yok edemez ise, savunan taraf kazanır.

Lonca liderlerinin başlarının üstünde bir bayrak vardır, böylelikle liderleri diğer oyunculardan ayırt edebilirsiniz.

6. Kale Beyi’nin Yetenekleri:


Kale Beyi kendini tanıtmak ve beyliğini ilan etmek için İris kıtasına mesaj yollayabilir.
Bunun dışında karakterinin güçlerine uygun olan bir silaha sahip olur. Bu silah , bir sonraki kale beyi seçilene kadar kendisinde kalır.

- Resim Silinmiş.

Bunun yanında kale beyi vergileri belirleyip, bunları lonca salonunda kontrol edebilir.

Kale Beyi bir sonraki Kale Savaşı’nın günü ve tarihini kendisi belirler.


Saygılarımızla,

 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt