1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Kale savaşına genel bakış


 1. DaRKWaTcH

  DaRKWaTcH rank8

  Kayıt:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  3.325
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İsTaNBuL

  Kale savaşına genel bakış


  Kale savaşı, en fazla 300 kullanıcının katıldığı bir birlik savaşıdır.
  Silkroad’daki tüm birlikler çeşitli konumlara dağılmış olan kaleleri ele geçirmek için birbirleriyle çok şiddetli bir şekilde savaşırlar.

  Kaleler büyük şehirlerin (büyük kaleler) ve ticaret merkezlerinin (küçük kaleler) civarında bulunur. Büyük kaleleri ele geçirmeyi başaran birliklere büyük şehirlerde vergi oranlarını ayarlama ve vergi koyma hakkı tanınır. Küçük kaleleri ele geçirmeyi başaran guildlere ticaret merkezlerinde, gemilerde, özel teknelerde ve tünellerde vergi oranlarını ayarlama ve vergi koyma hakkı tanınır.


  Kalelerde, işgalci guildlerin kale savaşlarıyla ilgili item üretmesine, farklı nakliye yolları geliştirmesine ve rahat bir şekilde dinlenmesine izin verilir.
  Kale savaşları her Perşembe günü gerçekleşir (Silkroad oyun standart zamanına göre).
  Kale savaşını kazanan guilde, kaleyi bir hafta işgal etme hakkı tanınır.
  Kaleyi işgal eden guilde her Cumartesi günü vergi oranını ayarlama ve vergi toplama izni verilir.

  Kaleye aşağıdaki şekilde gidebilirsiniz.


  Kale kapısından geçiş

  Kaleye, alanda bulunan kale kapısından giriş yapabilirsiniz.
  Kale savaşı sırasında sadece kaleyi savunan guildler ile kaleye saldırı başvurusunda bulunan guildler oyuna katılabilir; ancak guildler bunu kale savaşı başlamadan önce yapabilir. Kale kalabalıksa ya da guild üyesi bir iş üniforması giyiyorsa kaleye girmek yasaktır.
  Kaleyi işgal eden guildin ve müttefik guildlerin Dirilme Kapısından geçerek dış kale dışında bulunan Saldırı Kapısı ve Zafer Kapısından geçmelerine izin verilir.


  [​IMG]

  Kaleye Geri Dönme


  [​IMG]

  guildin kaleye girmek için işini belirten bir üniforma giymesine izin verilmez; kotaya ulaşıldığında hiçbir guildin bunu yapmasına izin verilmez.


  Dış kalenin içinden kalenin dışına geçiş

  Kaleyi işgal eden guildin ve müttefik guildlerin dış kale içindeki Dirilme Kapısından geçerek Saldırı Kapısına, Zafer Kapısına ya da dış kale dışında bulunan bitişikteki büyük şehre geçmelerine izin verilir.


  [​IMG]