1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

Kadir Has'a İngiliz çim uzmanı!


 1. Arcadia

  Arcadia olduser

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  5.748
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in Estonya milli maçı sonrası sert eleştiriler yönelttiği Kadir Has Stadı'nın zeminin düzeltilmesi için Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda da görev yapan bir İngiliz çim uzmanı grubunun önümüzdeki hafta Kayseri'ye geleceği açıklandı.

  Fatih Terim'in Gökhan Zan ve Kazım Kazım'ın sakatlanarak Bosna Hersek milli maçı kadrosundan çıkarılmalarında neden olarak gösterdiği Kadir Has Stadı'nın zeminiyle ilgili olarak, toprak, torf ve çim örnekleri alındı.

  Stat Müdürü Osman Kayalap'ın görevden almasına yol açan çim kriziyle ilgili olarak, stadın sorumluluğunu alan BEF Sportif A.Ş yetkililerinin Kayseri'deki ziraat mühendisleriyle yaptığı çalışmanın ardından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, futbol federasyonru yetkilileriyle görüştü. TFF'ninde önerisiyle, Fenerbahçe'nin Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda da yaşanan aynı sorunu çözen İngiliz çim uzmanlarının Kayseri'ye gelmesi kararlaştırıldı.

  Mehmet Özhaseki, çim zeminin zaman zaman onarılıp, bölümler halinde yenilendiğine dikkati çekerek, "Kimi uzmanlara göre oksijensizlik, kimine göre zemindeki torf ve toprakta sorun olduğu ifade ediliyor. Saraçoğlu Stadı'nda çalışma yapan İngiliz çim uzmanları, önümüzdeki hafta buraya gelerek, zeminde inceleme yapacak. Stattan alınan çim, torf ve toprak örneklerid e labarotuvarda incelenecek" şeklinde konuştu.
   
 2. Presence

  Presence rank8

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.586
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  İstanbul
  Adam gibi oynayan kum sahadada yener halı sahadada geçin bunları sanki rakip takım uzayda oynuyor onlarıda etkiler