1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Kadir Has Stadı yeni sezona hazır


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Kadir Has Stadı yeni sezona hazır
  Kayseri'deki Kadir Has Stadyumu'ndaki çim yenileme işlemleri, drenaj ve ısıtma sistemleri kontrol edildi.

  [​IMG]

  Türkiye'nin en modern stadyumlarından birisi olan Kayseri'deki Kadir Has Stadyumu'nun zeminindeki çimler, Bursa'nın Karacabey ilçesinden getirilen çimlerle yenilenirken, drenaj ve ısıtma sistemleri de elden geçirildi.
  Stadyumun çimlerinin yenilenmesiyle ilgili Kadir Has Stadyumu Müdürü Ali Üstünel, çim yenileme çalışmalarının Ocak ayında planlandığını, gerekli zemin etütleri ile iyileştirmeye yönelik analizlerin de yapıldığını ve buna göre en uygun zeminin oluşturularak, yeni çimlerin sahaya uygulandığını bildirdi.
  Üstünel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin icra edilmesinden sonra çim yenileme çalışmalarının başladığını ifade ederek, ''Bayram törenlerinin yapıldığı günün akşamı, çimlerin sökülmesine başlandı. Çimler söküldükten sonra drenaj ve ısıtma sistemlerinin olduğu tabakaya kadar inildi ve elden geçirilen drenaj ve ısıtma sistemlerinin üzerine, çakıl zemin, mineralli toprak tabakası ile çim zemin uygulandı'' dedi.
  Kayserispor ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü bir çalışma ile zeminin tamamen yenilendiğini vurgulayan Üstünel, stadyumdan sökülen çimlerin de ziyan edilmediğini ve bunların, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı tarafından daha önceden belirlenen park ve bahçelerde kullanıldığını kaydetti.
  Üstünel, iyi bir planlamayla amaca yönelik ve ekonomik bir çalışma gerçekleştirdiklerini de belirterek, ''Yurt dışındaki kapalı stadyumlara uygulanan çim varyatası çok farklı. Yaptığımız araştırmalar sonucu, bizim stadyumumuza uygun çim varyatalarını Bursa'nın Karacabey ilçesinde bulduk ve bağlantılarını yaptık. Çimler, planlandığı gibi zamanında Kayseri'ye geldi ve stadyumun zeminine uygulandı. Kayserisporumuz, Kadir Has Stadyumu'na yakışır, Kayseri'ye yakışır, Türkiye'ye yakışır bir zemine kavuştu'' diye konuştu.

  OTOPARK GENİŞLETİLİYOR

  Kadir Has Stadyumu'nun bin 500 araç kapasiteli mevcut otoparkının, ihtiyaca cevap veremediğini kaydeden stadyum yetkilileri, kapasiteyi artırmak için yeni bir çalışma yapıldığını da bildirdiler.
  Kadir Has Stadyumu'nun güney doğu kısmında yer alan boş alanda, Büyükşehir Belediyesi tarafından otopark inşaatı başlatıldı. Hafif raylı sistem ile şehir merkezinden stadyum yönüne gelen araçların kullandığı otoyolun alt kısmında bulunan alanda yapılacak otopark sayesinde, Kadir Has Stadyumu'nun da içinde bulunduğu Atatürk Spor Kompleksi'nin otopark kapasitesi, 3 bin araca çıkmış olacak.​