addIcFb

Aileden
Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Arda Turan, Gaziantepspor'u överken, Fenerbahçe maçına avantajlı gitmeyi başardıklarını söyledi.. "Bugün yetenekli oyuncular üzerlerine düşen görevi yaptı" ifadesini kullanan Arda, penaltı pozisyonu hakkında da konuştu..

arda_antepsev02.jpg

Gaziantepspor maçının önemini bildiklerini ifade eden Arda, ''Puan kaybına tahammülümüz yoktu, çünkü geride kalan haftalarda basit puan kayıpları yaşamıştık. Önümüzde Fenerbahçe derbisi de var. Bugün tüm takım arkadaşlarım görevini yaptı'' dedi ve teknik direktör Michael Skibbe için de ''Hocamızı çok seviyorum. Herşeyden önce çok iyi bir adam'' diye konuştu. Arda'nın maç sonu açıklamalrından Ajansspor.com derledikleri şu şekilde;

“Önemli bir maç olduğunu biliyorduk. Bu maçta puan kaybı yapmamız gerekiyordu çünkü şuana kadar çok basit kayıplar yaptık. Haftaya da Fenerbahçe derbisi var. Fenerbahçe bu hafta kayıp yaşadı, biz de kazanıp Kadıköy’e avantajlı gitmek istiyorduk. Bunu da başardık.”

“Ben Gaziantepspor’u tebrik ederim. Çok futbol oynamak isteyen, iyi bir ekipti.. Güzel de oynadılar. Maç berabere de bitebilirdi. Bugün yetenekli oyuncular üzerlerine düşen görevi yaptı ve iyi bir sonuç aldık.

“Baskı kurunca goller atıyoruz ama daha sonra kapanıp hızlı hücuma çıkıyoruz.. Böyle bir takımız. Böyle olunca da ileride Milan çok yalnız kalıyor. 4 oyuncu ileride gol atmak için çok avantajlı. Ben, Kweel ve Lincoln Milan’a destek oluyoruz ve bu nedenle gole yakınız.”

Arda ayrıca Gaziantepspor'un kazandığı penaltıya neden olduğu pozisyonda ellerini refleks olarak kaldırdığını da belirterek "Hakemin kararı doğru. O yüzden itiraz de etmedim. Bazen böyle şeyler olabiliyor" dedi.

Yıldız futbolcu son olarak teknik direktör Michael Skibbe için de "Hocamızı çok seviyorum. Herşeyden önce çok iyi bir adam" diye konuştu.

Yukarı Alt