Absence

Xplosive demiş ki:
Aman Tanrım,
Ya o lazer tutulmasaydı, ya pet şişe atılmasaydı, nasıl alırdık biz bu maçı!
Tabi canım adamlar kaç gol pozisyonuna girdiler hepsinde kafalara damacana attı bizimkiler gollerin hepsindede lazer çaktılar sonra hakemin kafasını yardıkki orta hakemi yanıltsın diye biz hep böyle yeniyoruz napalım

BlackMarshall demiş ki:
Büyük takımlar aldığı kupalarla, küçük takımlar ise büyük takımları yenmesiyle övünür.

Hakemin kafası delindi, keita'nın yüzüne pet şişe atıldı ve bizim ekranlardan göremediğimiz daha onlarca rezalet.. 9 yıldır aynı muhabbet 10. yılda da değişen birşey yok.İşte fenerbahçe ancak böyle kazanır. :coffee:

İşte video;

http://www.facebook.com/video/video.php?v=103480719668356&ref=mf
Buradaki küçük takım siz oluyorsunuz heralde,yenilginizi bukadar dert ettiğinize göre... keitaya atılan pet şişenin galatasaray tribünlerinden geldiği bütün spor haberlerinde gösterildi,galatasaray 3 golu yerken kalecinin gözünde lazerde göremedik,eminimki o penaltıda kenar hakeminin kafası yarıldığı için verilmiştir.Bunlar bir yana iddaa sitelerindeki taraftar yorumlarını falan okuyunca futboldan tiksiniyorum,bu tür derbi maçlarından önce bir kere iddaa sitelerinden falan maç hakkındaki yorumları bir okuyun ne demek istediğimi anlarsınız,bu ülkede gerçekten eğitim şart

Ne kadar fenerbahçeli olsamda, bir sporcu olarak bence, maçı hak eden kazandı.Galatasaray kötü oynadı kaybetti.Maçta Galatasaray'ın kaç pozisyonu vardı ? Kaç tane net gol pozisyonu vardı ? Ayrıca hayatımda öyle kaleci görmedim ben galatasaray'ın kalecisi gibi bir kaleci.10 yıldır bu böyledir.Bir taraf yenilir hep yenilen takım yok hakem yok tribün şu bu der.Gerçi Ali Sami Yen'de gerçekten hep olay oluyor ama olay olduğunda da Fenerbahçe kazanmasını bildi.Ali Sami Yen de olay olanların kaçı olduki bu maçta ? Tarafsız birisi cevap versin isterse, bir beşiktaşlı olabilir yada bir sporcu.Ayrıca oyuncular her yıl birbirine giriyor bu nasıl sporculuktur anlamam.Söylenicek çok laf var ama eşşeğe altın semerde taksan eşşek yine eşşektir.10 yıldır düzelmedi düzelmezde, bu zihniyetle.

Volkan.ka dan alıntıdır:

Fenerbahçe taraftarının söylediği şey şu :

- Kadıköy'den çıkış yok.Çünkü burası bizim evimiz...

Galatasaray taraftarının söylediği şey şu :

- Fenerbahçe'yle Kadıköy'de maç yapmak Real Madrid'le Santiago Bernabeu'da maç yapmaktan daha zor.Çünkü psikolojik baskı altına girip alabileceğimiz bir maçı bile veriyoruz...

Bu cumleler herşeyi çok net açıklıyo bence. Ve dikkatimi birşey çekti, kimse alınmasın ama bu tartışmanın %90 çok boş ve gereksiz. Herkez tuttuğu takımı savunucaktır doğal olarak, bu tarz konuları çok medeni biçimde tartışmazsak hiçbir anlamı olmaz. NTV Spor da bi taraftar programı var adını unuttum ama o program tam bu tartışma için :D

Ben Galatasaraylıyım ve takımım kadiköyde 10 sene daha yenilse bir gıdım bile yanlız bırakmam, kadiköy Gs için çok zor bir atmosfer ve heralde tarihinin en zor deplasman maçıdır, olaylar oldu onları tartışmicam ama artık şalvarspor takım bile rakip kaleciye lazer tutuyo her derbilerde oluyo türkiyede.

Bir arkadaşımız da türkiyedeki insanlar taraftar değil holigan dedi. Bi cümle duymuştum hem çok severim ama türkiyede sınırları aşılıyo..
"Futbol holiganlıktır" Bu cümle neden doğru biliyomusunuz? Türkler tuttukları takımın maçını izlemek için sabahtan kar soğuğunda bilet sırasına girer, maç öncesinde stat etrafında toplu yürür, tezahurat yapar. Ve ses duvarlarını aşan tezahuratlar söler ve çok güzel tezahuratlar besteler(Nevizade Geceleri :dance:). Dunyada böle taraftarlar çok az var ve bence bunlar taraftardan öte, takımın bir parçası, holiganıdır. Baksanıza 1 takım için birbirimizi yiyoruz, saldırıyoruz, ne olaylarda bıçaklanıp ölenler oldu anasını satiyim :D
Ama işte tadı kaçıyo böle derbilerde, dorusunu söylemek gerekirse ben türkiyede yaşamadığım için maçı izleyemedim ama olan biten tüm olaylardan haberim var. Senelerdir gs-fb derbileri kim yenerse yensin aynı tartışmalarla bitiyo artık bunları aşmak lazım bence yaa..

Fb-Gs maçlarında fb daha üstündür bu istatisliklerde net, ama dünya çapında Gs de Fb den çok ötede, Türkiye yi avrupada en iyi Gs temsil etmiştir ve edecektir :)

Yukarı Alt