1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kaddafi'nin oğlu öldü


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  Libya hükümeti: Kaddafi'nin oğlu Seyf El Arab, NATO bombardımanı sırasında öldü.

  [​IMG]

  NATO'nun bu akşam Trablus'a düzenlediği füze saldırısında Libya lideri Muammer Kaddafi'nin bir oğlu ve 3 torununun öldüğü bildirildi.

  Libya hükümet sözcüsü, NATO saldırısında Kaddafi'nin en genç oğlu Seyfül Arab ile 3 torununun öldüğünü, o sırada evinde olan Muammer Kaddafi'nin yaralanmadığını söyledi.


  ATEŞKES TEKLİFİNDE BULUNDU

  Kaddafi, NATO’nun saldırılarına son vermesi karşılığında ateşkes teklifinde bulunmuş ve muhaliflerle de barış görüşmelerine hemen başlamayı vaat etmişti Ancak önce NATO ardından muhalifler Kaddafi’nin teklifini anında reddetti.

  Kaddafi dün Libya televizyonlarından yayınlanan konuşmasında istifa etmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Benim Libya devletinde siyasi bir konumum ya da görevim yok” dedi. NATO’dan yapılan açıklamada, Kaddafi’nin teklifi reddedildi ve ‘İttifak ateşkes için sözlere değil cephede yaşananlara bakar’ dendi. Öneriyi isyancılar da reddetti. Muhaliflerin kurduğu Ulusal Konsey’den Abdülaziz Goga, içinde Kaddafi olmayan bir gelecek planladıklarına dikkat çekti. Öte yandan ateşkes önerisine rağmen Kaddafi güçleri dün 4 muhalifi öldürdü.