Kayıt
15 Aralık 2008
Mesajlar
2.530
Beğeniler
2
Şehir
um Yok.
Kaczynkski için bayraklar yarıya inecek
Uçak kazasında hayatını kaybeden Polonya lideri Lech Kaczynkski'nin cenaze töreninin yapıldığı gün, Türkiye'de resmi matem ilan edilecek ve tüm bayraklar yarıya indirilecek.

ANKARA - Polonya Devlet Başkanı Lech Kaczynski ve diğer yetkililer için Polonya Büyükelçiliği'nde açılan taziye defterini imzalayan Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Ali Babacan, cenaze töreninin yapıldığı gün ülkede bayrakların yarıya indirileceğini söyledi.

Ali Babacan, Polonya halkına, Polonya Devlet Başkanı Lech Kaczynkski ile eşi Maria Kaczynkski ve beraberlerindeki üst düzey yetkililerin kaybı nedeniyle derin üzüntülerini ifade ettiği mesajında, Polonya Devlet Başkanının seçkin bir lider ve Türkiye'nin dostu olduğunu belirtti.

Babacan mesajında şu ifadelere yer verdi: "Devlet Başkanı Kaczynski, liderliği süresince, Türkiye ile Polonya'nın ilişkilerinin geliştirilmesine büyük katkı vermişti. Her zaman, büyük saygı ve minnettarlıkla anılacak. Mirasının, Polonya'nın geleceğini aydınlatmaya devam edeceğine tüm kalbimle inanıyorum."​
 
Yukarı Alt